Napoli wyceniło Milika. Zostanie najdroższym polskim piłkarzem?

Piłka nożna
Napoli wyceniło Milika. Zostanie najdroższym polskim piłkarzem?
fot. PAP
Arkadiusz Milik zostanie najdroższym polskim piłkarzem?

SSC Napoli wyceniło swojego najskuteczniejszego piłkarza. Kwota nie jest zaporowa, ale dla wielu silnych europejskich klubów na pewno zbyt wysoka. Według włoskich źródeł, za Arkadiusza Milika trzeba będzie wyłożyć przynajmniej 40 milionów euro.

Suma może odstraszyć wielu chętnych, a prezydent neapolitańczyków wydaję się nieugięty. Jak donosi Calciomercato.com, Aurelio De Laurentiis zabrał głos w sprawie ewentualnego transferu reprezentanta Polski w najbliższym okienku transferowym. Znany włoski producent filmowy postawił sprawę jasno. Na stole musiałoby pojawić się co najmniej czterdzieści milionów euro. W innym wypadku nie przystąpi nawet do negocjacji. Żeby Milik zmienił przynależność klubową ze skutkiem natychmiastowym, kupujący powinien szykować kwotę rzędu 50 milionów euro.

Jeżeli Polak zostanie wykupiony za minimalną cenę sugerowaną przez De Laurentiisa, stanie się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Obecnie taki status ma Krzysztof Piątek, który został odkupiony przez AC Milan od Genoi za 35 milionów euro. Z kolei klub z Neapolu zapłacił za Milika Ajaksowi 32 miliony euro.

 


Pochodzący z Tychów napastnik ma ważny kontrakt z włoskim klubem do czerwca 2021 roku. Obu stronom jak na razie nie udało się osiągnąć porozumienia w kwestii przedłużenia umowy. W związku z tym, coraz głośniej mówi się o odejściu 26 latka ze Stadio San Paolo. Chętnych na jego pozyskanie nie brakuje. Według włoskich dziennikarzy, potencjalnymi klubami, gdzie mógłby trafić Milik, są: Atletico Madryt, Borussia Dortmund, Tottenham Hotspur i AC Milan.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie