Kibice Radomiaka organizują zbiórkę na pomoc szpitalom

Piłka nożna
Kibice Radomiaka organizują zbiórkę na pomoc szpitalom
fot. Cyfrasport
Kibice Radomiaka organizują zbiórkę na pomoc szpitalom

Kibice pierwszoligowego Radomiaka Radom dołączyli się do akcji pomagania szpitalom walczącym z epidemią koronawirusa. Fani zorganizowali zbiórkę na zakup środków higieny dla miejscowych placówek.

W Polsce od kilku tygodni trwa walka z epidemią koronawirusa, w którą aktywnie włączają się kibice kolejnych klubów piłkarskich. Tym razem fani pierwszoligowego Radomiaka Radom zorganizowali zbiórkę na pomoc miejscowym placówkom medycznym i ich personelowi.

 

Stowarzyszenie Kibiców Radomiaka "Tylko Radomiak” postanowiło wesprzeć okoliczne szpitale, zbierając pieniądze na „środki ochrony osobistej, środki higieny oraz artykuły pierwszej potrzeby” - jak możemy przeczytać na stronie klubu. Internetowa zrzutka już trwa.

Radomiak to kolejny polski klub, który włączył się do akcji pomocy w walce z koronawirusem. Wcześniej ekstraklasowy Raków przekazał szpitalowi w Częstochowie maski i rękawiczki ochronne, Jagiellonia Białystok wsparła miejscowy oddział Pogotowia Ratunkowego, a Śląsk Wrocław przekazał Fundacji Weź Pomóż ok. 700 litrów wody mineralnej.

 

Klub prowadzony przez trenera Dariusza Banasika zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze