Wielka gwiazda opuszcza PlusLigę! Siatkarz pożegnał się z kibicami

Siatkówka
Wielka gwiazda opuszcza PlusLigę! Siatkarz pożegnał się z kibicami
fot. Cyfrasport
Antoine Brizard był przez trzy sezony podporą drużyny z Warszawy.

W środę zadecydowano o zakończeniu obecnego sezonu PlusLigi. Przerwa w rozgrywkach to dla wielu siatkarzy okres zmiany klubowych barw. Drużynę Verva Warszawa Orlen Paliwa opuści Antoine Brizard. Francuski rozgrywający pożegnał się z kibicami w mediach społecznościowych.

Brizard podpisał kontrakt z klubem z Warszawy w maju 2017 roku. Miał zastąpić samego Pawła Zagumnego, który zdecydował się wówczas przejść na siatkarską emeryturę. Młodego zawodnika klubu Spacer's de Toulouse ściągnął do Polski trener Stephane Antiga. Brizard okazał się klasowym rozgrywającym, a na parkietach PlusLigi bardzo rozwinął swój talent i wyrobił sobie dobrą markę.

 

W ciągu trzech sezonów zagrał w ekipie ze stolicy 86 ligowych spotkań, występował również w Pucharze Polski i Lidze Mistrzów. Największym sukcesem w barwach drużyny z Warszawy było wywalczenie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2018/19. W obecnych rozgrywkach Verva Warszawa Orlen Paliwa zajmowała drugie miejsce na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej i była jednym z faworytów do walki o tytuł w play–offach. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki nie zostaną dokończone.

 

ZOBACZ TEŻ: Koniec sezonu PlusLigi i LSK!

 

"Chciałbym, by ta niesamowita historia skończyła się w inny sposób. Chciałbym móc odejść z radością. Smutne, że opuszczam was w takiej sytuacji, bo nie miałem nawet czasu, by wam podziękować. Dziękuję Verva Warszawa, moi koledzy z drużyny, członkowie klubu kibica i wszyscy fani. Miło było spędzić te trzy lata z wami wszystkimi. Dziękuję za wsparcie, którego nigdy nie zapomnę. Teraz nadszedł czas, bym rozpoczął nową przygodę... Nie martwcie się, wrócę" – napisał Brizard na swym profilu na Instagramie.

 

 

Od dłuższego czasu pojawiały się w mediach informacje, że nawiązaniem współpracy z 25-letnim francuskim rozgrywającym zainteresowany jest Zenit Petersburg. Prawdopodobnie więc w przyszłym sezonie będziemy obserwować popisy Brizarda w rozgrywkach rosyjskiej Superligi.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie