Dybala o przebiegu COVID-19: Ledwo oddychałem. Brakowało mi powietrza

Piłka nożna
Dybala o przebiegu COVID-19: Ledwo oddychałem. Brakowało mi powietrza
fot. PAP
Paulo Dybala opowiedział o przebiegu choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem.

W minioną sobotę Paulo Dybala poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że on i jego partnerka są zakażeni koronawirusem. Sześć dni później piłkarz Juventusu opowiedział kibicom o trudach zmagania się z chorobą. – Miałem silne objawy, ale dziś czuję się już znacznie lepiej – stwierdził.

Media poinformowały najpierw o pozytywnym wyniku testu w przypadku innego piłkarza Juventusu – Daniele Ruganiego. Później okazało się, że zakażeni koronawirusem zostali również Blaise Matuidi oraz Paulo Dybala. Cała drużyna została poddana kwarantannie, ale testy przeprowadzone u pozostałych piłkarzy przyniosły wyniki negatywne.

 

 

Zobacz: Dybala i jego dziewczyna zakażeni koronawirusem

 

Kilka dni po ogłoszeniu informacji o wyniku testu, Dybala poinformował o swym stanie zdrowia.

 

– Miałem poważne objawy, ale teraz czuję się lepiej. Mogę się już poruszać, chodzić i próbuję trochę trenować – uspokoił kibiców Dybala.

 

– Ledwo oddychałem, brakowało mi powietrza i już po pięciu minutach czułem się zmęczony. Bolały mnie mięśnie i musiałem przestać. Na szczęście teraz, zarówno Oriana, jak i ja czujemy się lepiej – przyznał.

 

Na początku przyszłego tygodnia piłkarz i jego partnerka mają przejść kolejne testy, które dadzą odpowiedź, czy wciąż są zakażeni koronawirusem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie