Gwiazda Chelsea o wznowieniu rozgrywek: Potrzebujemy okresu przygotowawczego

Piłka nożna
Gwiazda Chelsea o wznowieniu rozgrywek: Potrzebujemy okresu przygotowawczego
fot. PAP
Pedro (Chelsea) przyznał, że powrót do piłkarskiej rzeczywistość będzie trudny

Rozgrywki Premier League nie zostaną wznowione co najmniej do 30 kwietnia. Ta konieczna przerwa stwarza wiele problemów dla zawodników. Skrzydłowy Chelsea Pedro podkreślił, że piłkarze będą musieli przejść okres przygotowawczy, żeby być gotowym na ostateczną fazę sezonu. - Możemy trenować w domu, ale to nieporównywalne od prawdziwych przygotowań - powiedział.

Angielska federacja piłkarska pozwoliła, by sezon został dograny później. Inaczej stało się z amatorskimi ligami, które zostały przedwcześnie zakończone. Piłkarze najwyższych lig wciąż czekają na rozwój sytuacji, jednak wciąż nie mogą razem trenować.

- Możemy trenować w domu, ale to nie ma porównania do przygotowań na najwyższym poziomie. Wiele klubów nie będzie funkcjonować przez kilka tygodni, dlatego ciężko będzie wrócić do rytmu meczowego - przyznał.

Pedro, który w rozmowie z oficjalną stroną Chelsea przyznał, że powrót do piłkarskiej rzeczywistość będzie trudny. Wielu zawodników wypadnie z formy, a także ich podatność na kontuzje wzrośnie.

- Wyobrażam sobie, krótki okres przygotowawczy, a potem rozegranie pozostałych meczów, by skończyć ten sezon. Oczywiście musimy mieć do tego niezbędne warunki. Może być tak, że sytuajca w niektórych krajach nie będzie pozwalała na dogranie rozgrywek - dodał.

ZOBACZ: Manchester United może zwrócić kibicom sześć milionów funtów

Hiszpan na czas kwarantanny został w Londynie, podczas gdy jego rodzina przebywa w ojczyźnie. Zawodnik od dłuższego czasu nie widział rodziny w tym swoich dzieci.

- Strasznie ciężko mi nie widzieć rodziny przez tak długi czas. Brak możliwości bliskiego kontaktu jest trudny, ale to wymagający okres dla nas wszystkich. Rozmawiamy przez telefon i staramy się być najbliżej siebie, jak się da - dodał.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie