Stadion w Cardiff ma być wykorzystany jako szpital polowy

Piłka nożna
Stadion w Cardiff ma być wykorzystany jako szpital polowy
fot. PAP
Stadion w Cardiff był areną finału Ligi Mistrzów w 2017 roku.

Największy stadion Walii w Cardiff ma być wykorzystany w razie potrzeby jako szpital polowy na 2 tys. łóżek w związku z pandemią koronawirusa – poinformowała BBC.

Będąca gospodarzem obiektu Walijska Unia Rugby (WRU) zgodziła się go udostępnić w porozumieniu z autonomicznymi władzami kraju. Walijski minister zdrowia Vaughan Gething zarezerwował na przygotowanie szpitala 8 mln funtów.

 

- To zaszczyt móc zaoferować nasze usługi, udogodnienia i znaczną część personelu operacyjnego, aby pomóc w tym kryzysowym czasie – powiedział dyrektor wykonawczy WRU Martyn Phillips.

 

Principality Stadium (dawniej Millennium Stadium) jest stadionem narodowym Walii o pojemności 74,5 tys. miejsc. Wykorzystują go nie tylko rugbiści, ale także piłkarze, żużlowcy i kierowcy rajdowi.


ZOBACZ TEŻ: "Ze 120 tys. mieszkańców Bergamo, 45 tys. było na stadionie". Piłkarz wskazuje, dlaczego koronawirus niszczy Lombardię

Swój stadion na potrzeby walki z koronawirusem zaoferował także występujący na zapleczu angielskiej ekstraklasy walijski klub Swansea, którego bramki przez wiele lat bronił Łukasz Fabiański.

 

Według ostatnich danych na całym świecie zanotowano ponad 617 tys. zakażeń koronawirusem oraz ponad 28,3 tys. zgonów. W Wielkiej Brytanii jest ponad 14,5 tys. chorych. Zmarło 759 osób.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie