Nie żyje legenda Atletico Madryt

Piłka nożna
Nie żyje legenda Atletico Madryt
fot. PAP
Nie żyje legenda Atletico Madryt

Smutne informacje dotarły z Hiszpanii. W wieku 72 lat zmarł legendarny piłkarz Atletico Madryt - Jose Luis Capon. To druga tragedia dla fanów tego klubu w ciągu zaledwie dwóch dni.

- To smutny dzień dla rodziny "Rojiblancos". Atletico opłakuje śmierć naszego byłego piłkarza Jose Luisa Capona Gonzaleza. Były obrońca odszedł w wieku 72 lat w Madrycie. Capon to jedna z mitycznych postaci Atletico. Rozegrał 269 oficjalnych meczów przez dziewięć sezonów - pisze Atletico na swojej stronie.

 

Atletico opłakuje śmierć 14-letniego piłkarza

 

- Sportowa rodzina jest w żałobie. Zmarła jedna z naszych wielkich legend: Jose Luis Capon. Zawsze będziesz w naszych sercach. Spoczywaj w pokoju - czytamy na Twitterze.

Capon z Atletico dwukrotnie zdobył mistrzostwo Hiszpanii (1973, 1977). W 1976 roku świętował ze stołeczną ekipą wywalczenie Pucharu Króla. Ponadto raz wygrał Puchar Interkontynentalny (1974). W latach 1973–1977 rozegrał 13 meczów i strzelił jednego gola w reprezentacja Hiszpanii.

 

W sobotę rodzina "Atleti" przeżyła inną tragedię. Zmarł bowiem zaledwie 14-letni Christian Minola, który był częścią zespołu młodzieżowego "Rojiblancos". Klub nie podał przyczyny śmierci nastolatka, ale prosił o łączenie się w bólu z rodziną młodego piłkarza.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze