Nowy pomysł PLS! Siatkarze zagrają w letniej PlusLidze?

Siatkówka
Nowy pomysł PLS! Siatkarze zagrają w letniej PlusLidze?
fot. Cyfrasport
Letnia liga ma pomóc siatkarzom w przygotowaniach do kolejnego sezonu.

Z powodu pandemii koronawirusa obecny sezon PlusLigi został przerwany jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej. PLS planuje zorganizowanie letnich rozgrywek, które mają pomóc drużynom w przygotowaniu się do sezonu. – Jeżeli sytuacja pozwoli, w tych rozgrywkach zagrają kluby PlusLigi oraz TauronLigi siatkarek – powiedział w magazynie #7strefa Artur Popko.

– Siatkówka otrzymała potężny cios. Byliśmy w trakcie wyjątkowego sezonu ligowego, a play-offy zapowiadały się nieprawdopodobnie emocjonująco. Na tej sytuacji ucierpi również proces szkoleniowy – przyznał pełnomocnik zarządu PLS Artur Popko.

 

– Myślimy już o przyszłości i o budowaniu nowego sezonu. Zawodnicy zastanawiają się, jakie imprezy będą rozegrane w najbliższym czasie. Czy dojdzie do skutku sezon reprezentacyjny, kiedy rozpoczną się kolejne rozgrywki ligowe? Trudno w tym momencie odpowiedzieć na te pytania – dodał.

 

Klub PlusLigi czeka rewolucja kadrowa! Odejdą kluczowi gracze

 

W obecnej sytuacji siatkarze i siatkarki nie mają możliwości zarówno rozgrywania meczów, jak i trenowania. Wiele wskazuje na to, że czeka ich dłuższy rozbrat ze sportem. Były prezes PLPS, a obecnie pełnomocnik zarządu Polskiej Ligi Siatkówki poinformował o pomyśle na rywalizację klubów siatkarskiej ekstraklasy. Miałaby się ona odbywać w nietypowej formule "czwórek".

 

– Polska Liga Siatkówki planuje rozegrać latem, po raz pierwszy w historii, turniej czwórek z udziałem klubów. Rywalizacja toczyć się będzie na piasku. Jeśli sytuacja pozwoli, rozgrywki te ruszą pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Nowa konkurencja pomoże naszym klubom w przygotowaniach do kolejnego sezonu – stwierdził Popko.

 

 

Czy planowane rozgrywki dojdą do skutku? Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze