Prezes Zagłębia: To nie cięcia finansów. To rzeźnia!

Piłka nożna
Prezes Zagłębia: To nie cięcia finansów. To rzeźnia!
fot. Cyfrasport
Nie tylko kluby PKO BP Ekstraklasy boleśnie odczuwają kryzys związany z epidemią koronawirusa w Polsce.

– Spotkałem się z prezydentem miasta, który przekazał, że w tej sytuacji właściciel, czyli gmina, nie może finansować klubu na takim poziomie, jak dotychczas – przyznał prezes Zagłębia Sosnowiec Marcin Jaroszewski.

Nie tylko kluby PKO BP Ekstraklasy boleśnie odczuwają kryzys związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Finansowo cierpią także zespoły z Fortuna 1 Ligi, które, choć mają dużo niższe budżety niż drużyny z wyższej ligi, także oparte są o zewnętrzne finansowanie. Tak jak Zagłębie Sosnowiec, którego budżet uzależniony jest od miejscowego ratusza. A i tak w ostatnich miesiącach klub musiał zaciskać pasa.

– Spotkałem się z prezydentem miasta, który przekazał, że w obecnej sytuacji właściciel (czyli gmina), nie może finansować klubu na takim poziomie, jak dotychczas. Rozmawiałem także ze sponsorami, firmy, które nam pomagają, nie wycofują się ze współpracy, ale muszą przesunąć płatności. Liczymy w jaki sposób możemy utrzymać płynność finansową – przyznał „Przeglądowi Sportowemu” prezes klubu Marcin Jaroszewski. 

Dziewiąty obecnie zespół Fortuna 1 Ligi, podobnie jak pozostałe kluby, rozpocznie zapewne renegocjacje kontraktów ze swoimi zawodnikami, co zarekomendowało niedawno Stowarzyszenie Pierwsza Liga Piłkarska.

Były wieloletni zawodnik Korony prowadzi aptekę. "Po przyjściu do domu nie mam zwykle siły"

– Zaczynaliśmy już dobrze funkcjonować, w kwietniu mieliśmy złapać oddech, wyjechać z zaułka. Epidemia spowodowała, że musimy bardziej oszczędzać. W ciągu niecałych ośmiu miesięcy trzeba skorygować budżet o 60 procent. To już nie są cięcia budżetowe, ale rzeźnia – dodał Jaroszewski.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie