Pierwszy klub Premier League tnie koszty. Kibice nie są zaskoczeni

Piłka nożna
Pierwszy klub Premier League tnie koszty. Kibice nie są zaskoczeni
fot. PAP
Pierwszy klub Premier League tnie koszty. Kibice nie są zaskoczeni

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele klubów sportowych musi zmienić plany budżetowe na najbliższe miesiące. Do tej pory w Premier League było spokojnie, ale w końcu pojawił się pierwszy zespół, który zwolnił pracowników. To Newcastle United.

Klub znad rzeki Tyne nie cieszy się wielką sympatią wśród fanów ze względu na kontrowersyjnego właściciela Mike'a Ashleya. Anglik wielokrotnie podejmował decyzje, które spotkały się z wielką krytyką. Kilka miesięcy temu wydawało się, że koszmar fanów Newcastle - którzy dawali już znać, że liczą na odejście Ashleya - się zakończy. Klub miał zostać przejęty przez arabskich szejków. Tak się jednak nie stało.

 

Kibice na Wyspach Brytyjskich nie są więc zaskoczeni, że to właśnie Newcastle United jako pierwszy klub w Premier League postanowił oszczędzić trochę pieniędzy. Ashley wysłał pracowników na bezpłatny urlop. Wszystko w celu ratowania finansów. Z kolei w zeszłym tygodniu oberwało mu się po raz kolejny - tym razem z powodu pobrania pieniędzy za karnety na przyszły sezon, choć rozgrywki Premier League zostały zawieszone i nie wiadomo, kiedy będą wznowione.

 

Zobacz także. Premier League: Nowy pomysł na zakończenie sezonu! Pomóc ma format mistrzostw świata

 

Osoby dotknięte decyzją Ashleya mogą skorzystać z rządowego programu pomocy. Będą mogli otrzymać 80% wynagrodzenia do 2500 funtów.

 

Na Twitterze błyskawicznie pojawiły się komentarze na temat stanowiska angielskiego biznesmena. Krótko mówiąc - fani nie są zaskoczeni, że padło akurat na "Sroki".

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze