Rośnie zainteresowanie Milikiem! Kolejne kluby włączają się do gry

Piłka nożna
Rośnie zainteresowanie Milikiem! Kolejne kluby włączają się do gry
fot. PAP
Milik odejdzie z Napoli?

Odejście Arkadiusza Milika z Napoli wydaje się bardzo prawdopodobne. Po snajpera reprezentacji Polski ustawia się kolejka europejskich gigantów. Wcześniej przewijały się m.in. takie zespoły jak Atletico czy Juventus. Teraz dołączyły do nich Tottenham oraz Schalke.

Oba kluby potrzebują napastników. Schalke spośród czołówki Bundesligi ma zdecydowanie największy problem ze zdobywaniem bramek. Zaledwie 33 trafienia w 25. meczach to nie jest wynik godny zespołu aspirującego do europejskich pucharów. Milik miałby być lekarstwem na problemy ofensywne.

Zobacz także: Wielka wymiana z udziałem Milika? Napastnik za napastnika!

 

Trochę inaczej ma się sprawa Tottenhamu. Wiemy, że londyńczycy starali się zimą o Krzysztofa Piątka, który ostatecznie trafił do Herthy. "Spurs" potrzebowali napastnika w tamtym konkretnym momencie ze względu na kontuzję Harry'ego Kane'a. Kiedy Anglik wróci do zdrowia, jego miejsce w wyjściowym składzie będzie niepodważalne. Istnieje jednak szansa, że w przyszłym sezonie dojdzie do sporych zmian, a Kane poszuka wyzwań w innych barwach. Wtedy nowy napastnik na pewno będzie pożądany.

 

O zainteresowaniu poinformował Włoch Nicolo Schira.

O odejściu Polaka z Napoli mówi się od dłuższego czasu. Choć klub zamierza zaproponować mu nową umowę (stara wygasa latem 2021 roku), to piłkarz liczy na regularną grę, a tej nie może mieć zagwarantowanej. Do tej pory mówiło się o zainteresowaniu takich firm jak Atletico, Juventus czy AC Milan.

Z kolei Piotr Zieliński ma przedłużyć kontrakt.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze