Euro 2020: UEFA ponownie zmieniła termin meczów barażowych

Piłka nożna
Euro 2020: UEFA ponownie zmieniła termin meczów barażowych
fot. PAP/EPA

Europejska Unia Piłkarska poinformowała, że mecze barażowe, które wyłonią czterech ostatnich uczestników przełożonych na 2021 rok finałów mistrzostw Europy, zostaną rozegrane najwcześniej w dniach 3-8 września. To już druga zamiana terminu spotkań, pierwotnie zaplanowanych na końcówkę marca.

Z powodu pandemii koronawirusa zaplanowane na 26-31 marca baraże zostały przeniesione na początek czerwca. W środę UEFA uznała, że gra w tym terminie też jest nierealna, więc kolejny raz przesunęła termin. Tym razem na wrzesień. Ta decyzja pozwala przypuszczać, że nie dojdą do skutku także zaplanowane na czerwiec międzynarodowe mecze towarzyskie. Obecnie najważniejszym wydaje się być dokończenie sezonu 2019/20 w większości lig krajowych oraz w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.


Fabiański nie do poznania? "Nieźle zarosłem. Teraz wyglądam jak... Rumcajs" (WIDEO)

 

W barażach o cztery miejsca w EURO 2020 (nazwa pozostała, choć finały przeniesiono na przyszły rok) zagra 16 reprezentacji. Kolejna zmiana daty tej dwustopniowej rywalizacji niesie ze sobą konsekwencje. We wrześniu ma rozpocząć się druga edycja Ligi Narodów UEFA, więc zespoły walczące w barażach nie będą mogły rozpocząć jej godnie z planem. Tu też trzeba będzie poszukać nowych terminów.

 

Na wynik rywalizacji barażowej czeka reprezentacja Polski, gdyż wyłoni ona jednego z grupowych rywali podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka. Poza tym Biało-Czerwoni zagrają z Hiszpanią i Szwecją. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie