Hitowy transfer siatkarskiej gwiazdy? Zenit Kazań wkręcił kibiców!

Siatkówka
Hitowy transfer siatkarskiej gwiazdy? Zenit Kazań wkręcił kibiców!
fot. Cyfrasport
Matthew Anderson i Wilfredo Leon przez lata byli gwiazdami klubu z Kazania.

Z powodu epidemii koronawirusa zawieszono lub nawet zakończono wszystkie rozgrywki siatkarskie. Powoli rozkręca się karuzela transferowa, a spragnieni sportowych emocji kibice z zaciekawieniem obserwują oficjalne informacje i plotki. Wykorzystując to zainteresowanie, przy okazji prima aprilis, Zenit Kazań postanowił wkręcić sympatyków siatkówki.

31 marca na twitterowym profilu klubu ze stolicy Tatarstanu pojawił się anons transferu, którego szczegóły miały być zdradzone w najbliższym czasie. Na koszulce Zenita pojawił się numer "1" i pierwsza litera nazwiska nowego zawodnika – A. Do tego opis "soon", czyli wkrótce...

Część kibiców szybko skojarzyła, że z numerem "1" na koszulce przez wiele sezonów (2012–19) grał w Kazaniu Matthew Anderson. Słynny Amerykanin przed rokiem przeniósł się do Modeny. Czyżby ta zapowiedź oznaczała wielki powrót do stolicy Tatarstanu?

 

Wszystko wyjaśniło się następnego dnia. Nadeszła wiekopomna chwila i na profilu klubu z Kazania poznaliśmy pozostałe litery na koszulce. Okazało się, że to "1 Aпреля", czyli 1 kwietnia. W ten sposób klub z Kazania wkręcił swoich kibiców.

Jeśli zaś chodzi o potwierdzone ruchy transferowe u sześciokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów, to wiemy, że w kolejnym sezonie w drużynie pozostaną m.in. Earvin N’Gapeth, Aleksandr But´ko czy Maksim Michajłow. Na dniach ma zostać potwierdzony transfer Bartosza Bednorza z Modeny. Wiadomo również, że z klubem rozstali się Cwetan Sokołow oraz trener Aleksiej Werbow.

 

CZYTAJ TEŻ: Ogromna zmiana w Zenicie Kazań! Legenda opuszcza pokład

 

Przypomnijmy, że w rosyjskiej Superlidze siatkarzy zdołano zakończyć fazę zasadniczą, którą wygrał Lokomotiw Nowosybirsk (z Fabianem Drzyzgą w składzie), wyprzedzając Zenit Kazań i Kuzbass Kemerowo. W związku z pandemią koronawirusa, władze ligi rosyjskiej postanowiły 28 marca o ostatecznym zamknięciu rozgrywek. Kluby zostały sklasyfikowane właśnie na podstawie wyników fazy zasadniczej. Mistrzostwo przypadło więc drużynie z Nowosybirska, a wicemistrzem został Zenit.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie