Tegoroczna edycja Wimbledonu oficjalnie odwołana

Tenis
Tegoroczna edycja Wimbledonu oficjalnie odwołana
fot. PAP
W 2019 roku w Wimbledonie triumfował Novak Djoković.

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego Wimbledonu została odwołana z powodu koronawirusa - poinformowali organizatorzy. Słynny londyński turniej tenisowy na kortach trawiastych zaplanowany był w dniach 29 czerwca - 12 lipca.

"Z wielkim żalem zarząd All England Lawn Tennis Club (AELTC) i komitet organizacyjny turnieju zdecydowali, że edycja 2020 zostaje odwołana z powodu zagrożenia dla zdrowia publicznego związanego z pandemią koronawirusa" - zaznaczono w komunikacie.

 

Ivanisević: Po wygraniu Wimbledonu musiałem negocjować z Bogiem. Wcześniej oglądałem "Teletubisie"

 

Już wcześniej organizatorzy wykluczyli możliwość przeprowadzenia turnieju bez kibiców. Odrzucano także możliwość przeprowadzenia rywalizacji w skróconym formacie. Zaznaczano wówczas również, że przełożenie na późniejszy termin jest mało prawdopodobne z uwagi na wymogi trawiastej nawierzchni, mniejszą ilość światła w ciągu dnia oraz problemy związane z rosą pojawiającą się na trawie pod wieczór. Zadaszone są jedynie kort centralny i kort numer 1 londyńskiego kompleksu.

W środę władze AELTC podały już datę przyszłorocznej edycji. Odbędzie się ona w dniach 28 czerwca - 11 lipca.

 

Historia Wimbledonu sięga 1877 roku. Łącznie - w związku z I i II wojną światową - nie odbyło się 10 edycji, ostatnio w 1945 roku.

 

Jak podawały media, rocznie organizacja prestiżowej londyńskiej imprezy, daje organizatorom ponad 250 tysięcy funtów (przed odliczeniem podatku, który wynosi prawie 4,5 mln). Straty związane z odwołaniem tegorocznych zmagań zminimalizować ma ubezpieczenie.

 

Rywalizację w turniejach WTA, ATP i ITF przerwano w połowie marca. Już wcześniej z powodu pandemii koronawirusa przełożono prestiżowe marcowe imprezy w Indian Wells i Miami. Zawieszenie obowiązuje co najmniej do 13 lipca.

 

Już wcześniej o nowym terminie poinformowali organizatorzy majowego French Open. Wielkoszlemowy turniej na kortach ziemnych w Paryżu ma się odbyć tydzień po US Open, czyli między 20 września a 4 października.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze