UEFA kładzie nacisk na dokończenie sezonu ligowego

Piłka nożna
UEFA kładzie nacisk na dokończenie sezonu ligowego
fot. PAP
Co dalej z rozgrywkami ligowymi?

Podczas środowej wideokonferencji z przedstawicielami 55 federacji piłkarskich UEFA podkreśliła, że priorytetem jest dla niej dokończenie rozgrywek ligowych i krajowych pucharów w obecnym sezonie.

Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 UEFA już wcześniej podjęła decyzję o przełożeniu Euro 2020 na lato 2021 roku, a także zawieszenie do odwołania meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. 
 
 
W trakcie środowej wideokonferencji przedstawiono nowe propozycje i zalecenia, opracowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni w związku z pandemią koronawirusa. Omówiono m.in. tematy kontraktów zawodników i rozwiązania transferowe. Najważniejszą kwestią jest konieczność dokończenia obecnego sezonu - zarówno rozgrywek ligowych, jak i rozgrywek o krajowe puchary. 
- W trakcie wideokonferencji z 55 federacjami UEFA podkreśliła, że priorytetem jest dla niej dokończenie rozgrywek o mistrzostwo krajów oraz krajowych pucharów - nawet kosztem przekroczenia terminów w sezonie 2020/21 (miesiące lipiec i sierpień) - poinformował na Twitterze włoski dziennikarz Nicolo Schira. 
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze