Spiridonow w PlusLidze? Włoskie media spekulują o sensacyjnym transferze

Siatkówka
Spiridonow w PlusLidze? Włoskie media spekulują o sensacyjnym transferze
fot. PAP

Niemożliwe stanie się faktem? Aleksiej Spiridonow, który na każdym kroku emanuje niechęcią do Polski i jej mieszkańców, może trafić do PlusLigi! Włoskie media spekulują, że Rosjanin miałby dołączyć do zespołu Trefla Gdańsk.

Spiridonow to niezwykle wyrazista postać w środowisku siatkarskim. Polscy kibice z pewnością kojarzą go z kontrowersyjnych zachowań podczas meczów i nie tylko. Rosjanin nigdy nie krył się z tym, że nie przepada za Polakami. Tym bardziej dziwne wydają się doniesienia włoskich dziennikarzy o rzekomym transferze siatkarza do klubu PlusLigi.

 

Jak podaje ivolleymagazine.it "Spirik" miałby zasilić szeregi Trefla Gdańsk. Na Pomorze trafiłby z Uralu Ufa, czyli dwunastego zespołu zakończonego niedawno sezonu rosyjskiej Super Ligi. To byłby prawdziwy hit transferowy. 

 

ZOBACZ: Heynen skomentował zamieszanie wokół prowadzenia reprezentacji Polski

 

Co ciekawe rosyjski przyjmujący miał okazję grać w jednym klubie z trenerem Trefla Michałem Winiarskim. Było to w sezonie 2013/2014. Siatkarze reprezentowali Fakieł Nowy Urengoj. Obecny szkoleniowiec nie zgadza się z opinią, która przylgnęła do Rosjanina.

 

- "Spirik" nie do końca jest takim człowiekiem, na jakiego kreują go media. Grałem z nim i wiem, że potrafi mieć pozytywny wpływ na zespół - powiedział kiedyś Winiarski. Czy trener zapragnął mieć go w swojej drużynie?

 

ZOBACZ: Winiarski: Spiridonow to śmieszna i pozytywna postać

 

Dla 31-latka byłby to pierwszy kontrakt zagraniczny. Do tej pory występował w Iskrze Odnicowo, Fakiele Nowy Urengoj, Zenicie Kazań, Jeniseju Krasnojarsk i Uralu Ufa. 

 

Głos w sprawie zabrał sam prezes gdańskiego klubu, twierdząc, że jest to plotka. - Sam nie wiem kto ją wymyślił, ale znając zachodnich menadżerów czasami lubią podkręcić zainteresowanie wokół danego zawodnika. Zresztą zawiesiliśmy na razie rozmowy transferowe, a kiedy jeszcze takowe prowadziliśmy to tematu Aleksieja Spiridonowa w naszym klubie nie było - powiedział Dariusz Gadomski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze