Nowy selekcjoner reprezentacji Irlandii

Piłka nożna
Nowy selekcjoner reprezentacji Irlandii
fot. PAP
Stephen Kenny został już teraz, wcześniej niż planowano, selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Irlandii.

Stephen Kenny został już teraz, wcześniej niż planowano, selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Irlandii. Pierwotnie miał zastąpić Micka McCarthy'ego dopiero po Euro 2020, ale przełożenie meczów barażowych oraz samego turnieju przyspieszyło zmianę na tym stanowisku.

McCarthy prowadził Irlandczyków od listopada 2018 roku, po tym jak z funkcji selekcjonera ustąpił Martin O'Neill.

 

Planowano, że poprowadzi reprezentację m.in. w barażach o awans do mistrzostw Europy, a jego umowa miała wygasnąć po tym turnieju - dokładnie 31 lipca 2020 roku, po czym stanowisko miał przejąć Kenny. Ponieważ jednak mistrzostwa zostały z powodu koronawirusa przesunięte na 2021 rok, zmiana selekcjonera kadry Irlandii nastąpiła już teraz.

 

"Przekazanie zostało uzgodnione z obydwoma trenerami, z uwagi na opóźnienie w barażach do mistrzostw Europy spowodowane pandemią COVID-19" - oświadczyła tamtejsza federacja (FAI).

 

"Ten ruch daje Stephenowi Kenny'emu czas na przygotowanie do półfinału barażowego ze Słowacją w dalszej części roku" - dodano.

 

48-letni Kenny to były trener m.in. Dundalk FC, a ostatnio szkoleniowiec reprezentacji Irlandii do lat 21.

 

Zobacz także: Van Gaal krytykuje kluby. "Chcą wykorzystać koronawirusa do własnych celów"

 

Irlandia - obok Słowacji, Irlandii Północnej oraz Bośni i Hercegowiny - znajduje się w tzw. ścieżce barażowej, która wyłoni rywala dla Polski, Hiszpanii i Szwecji w mistrzostwach Europy.

 

Z powodu pandemii koronawirusa baraże najpierw zostały przesunięte z marca, a następnie z czerwca tego roku, prawdopodobnie na początek września.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze