Pojedynek Joshua – Pulew odwołany. Problemem sezon Premier League

Sporty walki
Pojedynek Joshua – Pulew odwołany. Problemem sezon Premier League
fot. PAP
Anthony Joshua

Wielkie starcie bokserskie zaplanowane na 20 czerwca w Londynie zostało odwołane. Walka Anthony’ego Joshuy (23-1, 21 KO) z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) na stadionie Tottenhamu się nie odbędzie. Brytyjczyk miał w niej bronić mistrzowskich pasów IBF, WBA WBO oraz IBO. Data pojedynku koliduje z ewentualnymi terminami bieżącego sezonu Premier League.

Nowy termin walki, która miała się odbyć na nowoczesnym stadionie Tottenhamu, wciąż jest poszukiwany. Organizacja promotorska Matchroom Boxing pracuje nad nową datą pojedynku. Do tej pory wszystkie wydarzenia bokserskie na terenie Wielkiej Brytanii do końca maja zostały odwołane.
 
Chociaż problem pandemii może się do czerwca zakończyć, organizatorzy walki nie mogą ryzykować. Wszystko przez trwający sezon Premier League. Jeśli rozgrywki zostaną dograne, Tottenham nie będzie mógł oddać swojego stadionu na czas walki.
 
Promotor Eddie Hearn powiedział, że chociaż termin nie jest znany, pojedynek będzie musiał odbyć się po zakończeniu sezonu w angielskim futbolu.
 
Joshua nie walczył od grudnia 2019 roku, kiedy to pokonał Andy’ego Ruiza Jr w Arabii Saudyjskiej. Anglik odzyskał wtedy pasy, które utracił w poprzednim starciu z Amerykaninem z meksykańskimi korzeniami.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze