Fogiel: Trójkolorowi z odsieczą dla personelu francuskich szpitali 

Piłka nożna
Fogiel: Trójkolorowi z odsieczą dla personelu francuskich szpitali 
fot. PAP
Fogiel: Trójkolorowi z odsieczą dla personelu francuskich szpitali 

Nad Sekwaną trwa dramatyczna walka z koronawirusem. Francja obok Włoch, Hiszpanii i Wlk. Brytanii należy do najmocniej zaatakowanych przez pandemię krajów w Europie. W akcję pomocy służbom medycznym zaangażowali się piłkarscy mistrzowie świata 2018 ze wsparciem Francuskiej Federacji Piłkarskiej. 

Prezes FFF, Noël Le Graët, już przekazał na ten szlachetny cel dużą kwotę gotówki. Nie chciał jednak zdradzić sumy, jaką przeznaczył. Wiadomo jednak, że jest to siedmiocyfrowa kwota. Chciał również oddać do dyspozycji paryskich szpitali ośrodek w Clairefontaine, gdzie kadra przygotowuje się do najważniejszych meczów. Uznano jednak, że względów logistycznych ośrodek trójkolorowych jest zbyt daleko od Paryża (45 km).

 

Do akcji przystąpili również piłkarze Didiera Deschampsa. - Rozmawialem z Hugo Llorisem (kapitanem Trójkolorowych i bramkarzem Tottenhamu – przyp. red) - zdradza prezes FFF. - Był już po rozmowie ze swoimi kolegami z kadry. Zakończymy akcję we wrześniu, bo wtedy planujemy pierwsze nasze spotkanie od daty ataku wirusa. To wspólna operacja federacji i piłkarzy. Jestem świadomy, że wielu zawodników wykazuje indywidualne inicjatywy. Śledząc doniesienia o szkodach, jakie wywołuje koronawirus, nie mogliśmy się biernie przyglądać. To niesamowite, jak trudne zadanie wykonuje obecnie służba medyczna. To jest niezwykle męcząca, niebezpieczna, dwunastogodzinna, często nocna praca. To coś niewiarygodnego – mówi wzruszony prezes.

 

Zobacz także: Francja płacze po śmierci legendy. „Nasz papież zmarł przez koronawirusa”

 

Wiadomo, że wśród tych, którzy podjęli indywidualne inicjatyw są Paul Pogba, który współpracuje z UNICEF-em. Z kolei Kylian Mbappé wspiera fundację dla bezdomnych, założoną przez Abbé Pierre, księdza który w okresie powojennym walczył o to, żeby miliony biednych Francuzów miało gdzie mieszkać.

 

Wdzięczność dla służby medycznej ma zostać wyrażona w zaproszeniach na mecze Trójkolorowych na Stade de France do końca roku 2021. Na spotkania męskiego zespołu przeznaczonych będzie 5 000 biletów, a na mecze kadry kobiecej zaproszonych będzie każdorazowo 1 000 członków personelu szpitalnego. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

 

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie