Media: Szykuje się sensacyjny powrót Ronaldo?

Piłka nożna
Media: Szykuje się sensacyjny powrót Ronaldo?
fot. PAP
W klubie z Turynu, Ronaldo zarabia aż 31 mln euro rocznie.

Europejskie media przewidują możliwość przeprowadzenia latem sensacyjnego transferu! Zdaniem niemieckiego portalu sportbild.de oraz włoskiego dziennika "Corriere dello Sport", Cristiano Ronaldo może już niebawem opuścić Juventus. Wymienione źródła twierdzą, że Portugalczyk po dwóch latach może odejść z Turynu i wrócić do Realu Madryt.

W lipcu 2018 roku kapitan mistrzów Europy opuścił po dziewięciu latach Real. Juventus na zakup Ronaldo przeznaczył 117 milionów euro. Teraz zdaniem "SportBild", klub ze stolicy Piemontu zastanawia się nad sprzedażą swojej gwiazdy z powodu pandemii koronawirusa.

W klubie z Turynu Ronaldo zarabia aż 31 mln euro rocznie. Gdy już pandemia ustąpi i wszystko wróci do normy, może okazać się, że Juventusu nie stać na utrzymanie Portugalczyka. Dlatego władze turyńczyków myślą, żeby wytransferować CR7. Niewiele klubów w Europie stać na jego usługi, ale z pewnością chętnych by nie brakowało.

Z kolei "Corriere dello Sport" jest zdania, że Juventus zgodzi się na odejście Ronaldo pod pewnymi warunkami. Pierwszym jest oczywiście suma odstępnego. Podobno wynosi ona 60 mln euro. Wydaje się, że taka kwota za takiego zawodnika to promocja. Mimo, że 164-krotny reprezentant swojego kraju ma już 35 lat.

Ronaldo jak wszyscy! Musi korzystać z usług domowego fryzjera (WIDEO)

Listę chętnych na pozyskanie Ronaldo ma otwierać Real. „Królewscy” niespełna dwa lata temu zarobili na nim ponad 100 milionów euro. Przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa suma 60 mln euro nie była dla klubu ze stolicy Hiszpanii żadnym problemem. Z pewnością pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nie zgodzi się na niższą pensję oraz będzie oczekiwał długiego kontraktu.

Umowa wychowanka Sportingu Lizbona z Juve obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. CR7 w tym sezonie strzelił dla „Starej Damy” 25 goli w 32 meczach. Ponadto zanotował cztery asysty.

A.J. Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze