Fortuna 1 Liga: Gol przewrotką ozdobą meczu! Korona pokonała Podbeskidzie

Korona Kielce wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 w zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Jacek Kiełb, który popisał się kapitalnym uderzeniem przewrotką.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości, ale to piłkarze Korony otworzyli wynik. Dawid Błanik uderzył z kilkunastu metrów i zaskoczył bramkarza rywali. Po zdobyciu bramki kielczanie grali z większym animuszem, nie zdołali jednak zagrozić bramce rywali. W końcówce pierwszej części meczu tempo meczu trochę siadło; nieco ożywienia wniosła dopiero akcja w doliczonym czasie gry, gdy piłkę po strzale Jakuba Łukowskiego obrońca rywali wybił na rzut rożny. Trochę nerwów było na ławce rezerwowych gości – w 35. minucie jeden z członków sztabu szkoleniowego został ukarany czerwoną kartką.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie piłkę w siatce rywali umieścił Adam Frączczak, ale gol nie został uznany z powodu spalonego. Zamieszanie wokół tej sytuacji wykorzystali goście. W 51. minucie piłkę po dalekim wybiciu bramkarza przejął przed polem karnym Kamil Biliński, zagrał do Emre Celtika, a ten strzałem z kilku metrów wyrównał. Zamiast 2:0, zrobiło się 1:1...

Piłkarze Podbeskidzia wyraźnie ożywili się po zdobyciu wyrównującej bramki. W 65. minucie trafili nawet do bramki gospodarzy, arbiter nie uznał jednak gola. Dopiero dziewięć minut doliczonego czasu gry dostarczyło kibicom sporo emocji. Najpierw szansę miał Jewgienij Szykawka, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę rywali. Podbeskidzie odpowiedziało strzałem w słupek. Wreszcie najważniejsza chwila meczu, w piątej minucie doliczonego czasu wracający po kontuzji Jacek Kiełb popisał się kapitalnym uderzeniem przewrotką!

Efektowny gol dał gospodarzom zwycięstwo, choć bielszczanie mogli jeszcze wyrównać! Giorgi Merebaszwili trafił jednak w słupek i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0)

Bramki: Dawid Błanik 10, Jacek Kiełb 90+5 - Emre Celtik 51

Żółta kartki: Michał Koj (Korona), Mateusz Wypych (Podbeskidzie).

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz). Widzów: 2 655.