Kibice Cracovii kolejny raz ruszyli z pomocą szpitalowi

Piłka nożna
Kibice Cracovii kolejny raz ruszyli z pomocą szpitalowi
fot. Cyfrasport
Kibice Cracovii po raz kolejny zaangażowali się w walkę z epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Kibice Cracovii kolejny raz zaangażowali się w walkę z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Stowarzyszenie Cracovia To My zorganizowało akcję pomocową dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kibice Cracovii po raz kolejny zaangażowali się w walkę z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Akcja pod patronatem Stowarzyszenia Cracovia To My przyniosła kolejny skutek. Dzięki niej walczący z koronawirusem Szpital Uniwersytecki w Krakowie otrzymał dodatkowe "maski, rękawice, wodę, napoje energetyczne, kawę, herbatę, owoce i batony energetyczne" - o czym poinformowała "Gazeta Krakowska".

Wcześniej fani „Pasów” pod hasłem #PomocwPasy zorganizowali w Internecie zbiórkę pieniędzy, której celem była pomoc szpitalom oraz innym placówkom medycznym. W jej ramach zebrano środki finansowe za które zakupiono gogle ochronne, maseczki Ffp2 i Ffp3, środki do dezynfekcji czy fartuchy.

W pomaganie włączyło się już wiele klubów PKO BP Ekstraklasy. To m.in. Śląsk Wrocław (przekazał ok. 700 litrów wody Fundacji Weź Pomóż), Raków Częstochowa (zakupił maski i rękawiczki ochronne), Jagiellonia Białystok (wsparła oddział Pogotowia Ratunkowego) czy Pogoń Szczecin (zakupiła 35 tabletów do nauki dla uczniów Centrum Mistrzostwa Sportowego).

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze