Słynna pływaczka chce zebrać pieniądze dla szpitala w Bergamo

Inne
Słynna pływaczka chce zebrać pieniądze dla szpitala w Bergamo
fot. PAP
Federica Pellegrini postanowiła zorganizować aukcję online z najcenniejszymi pamiątkami z jej kariery, a zebrane pieniądze przekazać szpitalowi w Bergamo.

Jedna z najbardziej znanych i lubianych sportsmenek we Włoszech, pływaczka Federica Pellegrini, postanowiła zorganizować aukcję online z najcenniejszymi pamiątkami z jej kariery, a zebrane pieniądze przekazać szpitalowi w Bergamo.

Bergamo to obok Brescii jedno z miast-epicentrum pandemii koronawirusa w Italii.

 

Według portalu insidetehgames.biz 31-letnia pływaczka, dla której igrzyska w Tokio mają być piątą olimpiadą w karierze, ma przekazać na aukcję 24 najcenniejsze memorabilia.

 

W dorobku ma złoty medal olimpijski z Pekinu (2008) oraz srebrny z Aten (2004) - oba wywalczone na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto siedem mistrzowskich tytułów z czempionatu globu. W Rio de Janeiro, gdzie była chorążym reprezentacji Włoch podczas ceremonii otwarcia igrzysk, zajęła na swoim koronnym dystansie czwarte miejsce.

 

- To mój mały wkład w walkę z pandemią. Bergamo to miejsce, które prawdopodobnie potrzebuje najwięcej pomocy – powiedziała Pellegrini, która urodziła się w Mirano, miejscowości położonej 10 km od Wenecji.

 

Do Pellegrini wciąż należy rekord świata na 200 m kraulem - 1.52,98. Pobiła go w trakcie mistrzostw globu w Rzymie w 2009 roku.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie