Memoriał Kusocińskiego nie odbędzie się 24 maja

Lekkoatletyka
Memoriał Kusocińskiego nie odbędzie się 24 maja
Fot. CyfraSport

Memoriał Janusz Kusocińskiego nie odbędzie się jak planowano 24 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie - poinformowali organizatorzy. Na razie nie wiadomo, kiedy lekkoatletyczny mityng, który na starcie zbierał całą polską czołówę, zostanie rozegrany.

- Bardzo chcieliśmy powitać Was 24 maja na Stadionie Śląskim podczas 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Niestety z powodu pandemii koronawirusa jesteśmy zmuszeni zmienić termin naszego mityngu. Wkrótce przekażemy Wam informacje dot. nowej daty zawodów. Dziękujemy Wam za zrozumienie i życzymy dużo zdrowia w tych trudnych czasach - napisano na oficjalnym profilu na Facebooku.

 

Zobacz: Prezes La Liga: Anulowanie sezonu nie wchodzi w grę

 

Z powodu pandemii koronawirusa nie odbywają się żadne lekkoatletyczne imprezy na świecie. Podczas gdy maj był miesiącem, w którym sezon rozkręcał się na dobre, w tym roku nie ma w nim już żadnych międzynarodowych imprez. Zawodnicy, menedżerowie oraz organizatorzy mityngów mają nadzieję na rozpoczęcie sezonu w okolicach sierpnia. Jeśli tak się stanie, wówczas zostanie on przedłużony nawet do połowy października. Nie zapadła jeszcze też decyzja, czy w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się mistrzostwa Europy w Paryżu.

 

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje. Zawieszone są ligi, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,4 mln ludzi, a zmarło ponad 82 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze