Serie A: Początek powrotu do normalności. Kluby będą mogły trenować

Piłka nożna
Serie A: Początek powrotu do normalności. Kluby będą mogły trenować
fot. PAP
Serie A: Początek powrotu do normalności. Kluby będą mogły trenować

Wiele wskazuje na to, że sytuacja we Włoszech powoli się stabilizuje. Niewykluczone, że na początku maja piłkarze będą mogli normalnie trenować w swoich klubach. Niektórzy zagraniczni zawodnicy wracają na Półwysep Apeniński.

Rozgrywki piłkarskie we Włoszech zostały zawieszone ze względu na postępującą pandemię koronawirusa. Duże restrykcje spowodowane względami bezpieczeństwa i tym, ze Włochy to jeden z najbardziej doświadczonych przez COVID-19 krajów na świecie, odcisnęły swoje piętno na funkcjonowaniu klubów sportowych.

 

Coraz więcej słyszy się jednak o tym, że sytuacja powoli się normuje. Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że piłkarze będą mogli wrócić do normalnych treningów już na początku maja. Na ten moment sportowcy mogą trenować wyłącznie indywidualnie w swoich domach.

Zobacz także: Bereszyński wyzdrowiał! Polak nie jest już zakażony koronawirusem

 

Kluby szykują się na wznowienie rozgrywek, chociaż do tego jeszcze daleka droga. Władze Interu Mediolan postanowiły sprowadzić swoich piłkarzy przebywających za granicą z powrotem do Włoch.

 

Wcześniej na koronawirusa zachorowali piłkarze Juventusu Turyn, ACF Fiorentiny i Sampdorii Genua, w tym reprezentant Polski Bartosz Bereszyński. W środę dowiedzieliśmy się jednak, że nasz zawodnik już wyzdrowiał

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie