Bereszyński wyzdrowiał! Polak nie jest już zakażony koronawirusem

Piłka nożna
Bereszyński wyzdrowiał! Polak nie jest już zakażony koronawirusem
fot. Cyfrasport

14 marca Bartosz Bereszyński poinformował, że zakaził się koronawirusem. Polski obrońca, który występuje w Sampdorii Genua wygrał z wirusem, podobnie jak sześciu jego kolegów z drużyny. Dobre wieści przekazał włoski dziennik "La Gazetta dello Sport".

Najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa europejskim państwem jest Hiszpania, ale jeszcze do niedawna to Włochy były w gorszej sytuacji. W Italii liczba obecnie zakażonych wynosi ponad 94 tysiące. Od początku kryzysu potwierdzono we Włoszech ponad 135 tys. przypadków. Wyleczonych zostało ponad 24 tysięcy chorych. W gronie ozdrowiałych znalazło się siedmiu piłkarzy Sampdorii, w tym Bereszyński.

 

- Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu – napisał w połowie marca na swoim profilu na Instagramie 22-krotny reprezentant Polski, który na szczęście wyzdrowiał.

 

Zobacz: Prezes La Liga: Anulowanie sezonu nie wchodzi w grę

 

Teraz "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że wszyscy zawodnicy Sampdorii po zakończeniu kwarantanny zostali przebadani. Testy w przypadku Bereszyńskiego oraz jego klubowych kolegów (w tym gronie są Manolo Gabbiadini, Fabio Depaoli, Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina i Morten Thorsby), miały negatywne wyniki.

 

Pierwszym włoskim zawodnikiem, w którego organizmie stwierdzono obecność koronawirusa był Daniele Rugani z Juventusu, którego bramkarzem jest inny Polak – Wojciech Szczęsny. Nasz golkiper przebywa obecnie w Polsce.

 

Władze Serie A planują powrót do treningów na 4 maja. Nie wszystkie kluby są zwolennikiem tego pomysłu, gdyż obawiają się o zdrowie piłkarzy oraz pracowników klubowych.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie