Czołowa siatkarka 1. Ligi przenosi się do DPD Legionovii

Siatkówka
Czołowa siatkarka 1. Ligi przenosi się do DPD Legionovii
fot. Materiały prasowe
Do DPD Legionovii dołącza czołowa zawodniczka zaplecza ekstraklasy

Występująca w Lidze Siatkówki Kobiet DPD Legionovia poinformowała o pozyskaniu nowej środkowej. Do zespołu dołączy wyróżniająca się na parkietach pierwszej ligi Paulina Majkowska, która przez cztery ostatnie sezony grała dla Jokera Mekro Energoremont Świecie. To pierwszy transfer do Legionovii po przedwczesnym zakończeniu sezonu, wcześniej klub tylko przedłużał lub rozwiązywał kontrakty.

Mająca 185 cm wzrostu Majkowska urodziła się w 1995 roku. Jest wychowanką TPS Rumia, później grała w Gedanii Gdańsk, Ekstrimie Gorlice i KS Murowana Goślina. Po przenosinach do Jokera Mekro Energoremont Świecie w ostatnich dwóch sezonach wywalczyła mistrzostwo 1. ligi. Jest też dwukrotną Mistrzynią Polski Juniorek w barwach Gedanii.

 

– Jestem bardzo zadowolona, że w przyszłym sezonie będę reprezentowała barwy DPD Legionovii Legionowo. Rozwój i rywalizacja na najwyższym poziomie zawsze były moim priorytetem, dlatego cieszę się, że dołączam do drużyny. Jestem pewna, że przyszły sezon przyniesie dużo dobrego. Pozdrawiam wszystkich kibiców DPD Legionovii. Mam nadzieję, że tak, jak ja, czekacie na rozpoczęcie sezonu. Do zobaczenia w Legionowie – powiedziała siatkarka.

 

 

– Paulina to zawodniczka z silną motywacją, ma duże umiejętności zarówno techniczne, jak i fizyczne. Również ważne doświadczenie z parkietów pierwszej ligi. Będzie dużym wsparciem dla naszego zespołu. Przed nią debiut w TAURON Lidze, choć starałem się o jej pozyskanie do swojej ekipy już podczas pracy w Krakowie - mówił trener Alessandro Chiappini.

 

Trushkina: Pierwsze nakolanniki... uszyła mi mama

 

– Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się grze Pauliny – powiedział prezes klubu Konrad Ciejka – To podstawowa zawodniczka najsilniejszego pierwszoligowca, to bardzo wszechstronna środkowa. Wierzę, że będzie świetnie pasować do naszej ekipy.

 

MKS Ślepsk Malow Suwałki przedłużył kontrakt z filarem drużyny!

 

Po zakończeniu sezonu DPD Legionovia starała się o ocalenie trzonu zespołu. W klubie pozostaną atakująca Julie Oliveira Souza, środkowa Maja Tokarska, rozgrywająca Alicja Grabka i libero Izabela Lemańczyk. Z Legionowem żegnają się z kolei przyjmująca Magdalena Damaske, środkowa Alicja Wójcik, libero Agnieszka Adamek oraz rozgrywająca Magdalena Karpińska.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie