Przypominamy mecz Legii z Hapoelem (WIDEO)

Transparent stworzony przez kibiców Legii 29 września 2011 roku

29 września 2011 roku Legia Warszawa mierzyła się z Hapoelem Tel Awiw w meczu 2. kolejki grupy C Ligi Europy. Spotkanie zapadło w pamięć kibiców dzięki świetnej drugiej połowie warszawskiego klubu, który po fantastycznej pogoni triumfował 3:2.

Dla warszawskiego klubu był to drugi mecz w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2011/2012. W pierwszym spotkaniu Legioniści przegrali na wyjeździe z PSV 0:1 po golu Driesa Mertensa i przed własną publicznością musieli zacząć punktować. Pierwsza połowa starcia z Hapoelem nie mogła jednak napawać optymizmem.

Goście z Tel Awiwu od pierwszego gwizdka osiągnęli przewagę i choć nie kreowali zbyt wielu sytuacji, to jeszcze przed przerwą dopięli swego. Toto Tammuz wykorzystał doskonałe dośrodkowanie z lewej strony boiska i z bliska wpakował piłkę do bramki. W przerwie trener Legii Maciej Skorża dokonał dwóch zmian mających odmienić grę gospodarzy – Ivicę Vrdoljaka i Moshe Ohayona zastąpili Janusz Gol i Michał Żyro.

Zmiennicy nie odmienili drastycznie postawy Legii, ale w 67. minucie było już 1:1 po golu Danijela Ljuboji. Serb najlepiej ustawił się do dośrodkowania Macieja Rybusa z rzutu rożnego i głową skierował futbolówkę do siatki. Bramka dodała animuszu warszawianom, którzy pięć minut później już prowadzili. Marcin Komorowski wykorzystał rzut karny po faulu na Miro Radoviciu, dając drugie trafienie Legii.

Gospodarze stracili koncentrację... i prowadzenie chwilę później, a bramkę na 2:2 po dobitce głową zdobył Maharan Lala. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do Legionistów. W 89. minucie Radović wpadł w pole karne, wyczekał bramkarza i ze stoickim spokojem strzelił zwycięskiego gola dla Legii.

Było to pierwsze zwycięstwo ekipy Macieja Skorży w fazie grupowej tamtej edycji Ligi Europy. Pozwoliło ono natchnąć drużynę, która w kolejnych dwóch meczach dwukrotnie ograła Rapid Bukareszt i po czterech kolejkach miała na koncie 9 punktów. Nawet mimo dwóch porażek w ostatnich kolejkach Legia awansowała do fazy pucharowej, w której przegrała dwumecz ze Sportingiem Lizbona.

Legia Warszawa - Hapoel Tel Awiw 3:2 (0:1)

Bramki: Ljuboja (67'), Komorowski (72' k.), Radović (89') - Tamuz (34'), Lala (78')

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Radović, Vrdoljak (46' Gol), Ohayon (46' Żyro), Borysiuk, Rybus (82' Wolski) - Ljuboja.

Hapoel: Apoula - Kende, Fransman, Shish - Igiebor, Oremus (84' Badier), Pecalka, Mahmmoud (12' Toama), Abutbul - Damari (76' Lala), Tamuz.