Legenda angielskiego futbolu zakażona koronawirusem

Piłka nożna
Legenda angielskiego futbolu zakażona koronawirusem
fot. PAP
Norman Hunter (trzeci od lewej).

Norman Hunter przebywa w szpitalu po tym, jak test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny - poinformowało Leeds United w oficjalnym komunikacie. Klub oczywiście wspiera swoją legendę.

Hunter jest wychowankiem Leeds United. W pierwszej drużynie zadebiutował w 1962 roku. Do 1976, czyli do zakończenia przygody z ekipą "Pawii", rozegrał 540 spotkań. Wraz z Jackiem Charltonem stworzył duet środkowych obrońców, który stał się rozpoznawalny na Wyspach Brytyjskich.

 

Zawodnik stał się słynny dzięki przydomkowi "Bites yer leg". Norman "odgryzie ci nogi" Hunter - taki baner wywiesili fani Leeds w 1972 roku w meczu przeciwko Arsenalowi w finale Pucharu Anglii. "Pawie" wygrały 1:0.

Zobacz także: Legendarny angielski napastnik trafił do szpitala

 

Hunter był częścią świetnej drużyny Leeds, która wygrywała nie tylko krajowe puchary, ale również dwa mistrzostwa Anglii.

 

W 1976 roku trafił do Bristol City, a karierę zakończył w Barnsley. Dla reprezentacji Anglii rozegrał 28 spotkań. W 1966 roku zdobył z nią mistrzostwo świata.

 

W piątek Leeds United poinformowało, że u zawodnika wykryto koronawirusa.

- Możemy potwierdzić, że trafił do szpitala. Chcemy przypomnieć opinii publicznej oraz mediom, by szanowały życzenia Normana oraz jego rodziny i pozwoliły im w spokoju przejść przez ten trudny czas. Walcz, Norman! Wszyscy jesteśmy z tobą - czytamy w komunikacie.

Nie są to łatwe dni dla angielskiego futbolu. Niedawno do szpitala - choć nie z powodu koronawirusa - trafił najlepszy strzelec w historii pierwszego poziomu rozgrywkowego w Anglii Jimmy Greaves.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze