Szef FIFA ostrzegł przed zbyt wczesnym wznowieniem gry

Piłka nożna
Szef FIFA ostrzegł przed zbyt wczesnym wznowieniem gry
fot. PAP
Gianni Infantino ostrzegł krajowe federacje przed zbyt wczesnym wznowieniem rozgrywek w czasie pandemii koronawirusa.

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Gianni Infantino ostrzegł krajowe federacje przed zbyt wczesnym wznowieniem rozgrywek w czasie pandemii koronawirusa. Jak zaznaczył w liście skierowanym do 211 członków FIFA, takie zachowanie mogłoby być nieodpowiedzialne.

Z powodu pandemii wstrzymano rozgrywki sportowe niemal na całym świecie, a futbol nie jest wyjątkiem. Przełożono na przyszły rok m.in. piłkarskie mistrzostwa Europy i turniej Copa America.

 

"Naszym priorytetem, najważniejszą zasadą, którą będziemy stosować w przypadku naszych turniejów i zachęcać wszystkich do naśladowania, jest to, że stawiamy zdrowie na pierwszym miejscu" - poinformował Infantino w piątkowym oświadczeniu.

 

"Żaden mecz, żadne rozgrywki i żadna liga nie są warte tego, aby ryzykować pojedyncze ludzie życie. Każdy na świecie powinien mieć to bardzo jasno w swojej głowie" - dodał.

 

Zobacz także: Ujawniono, jak mają wyglądać mecze Bundesligi po wznowieniu rozgrywek

 

Tymczasem na całym świecie toczą się dyskusje na temat tego, kiedy i jak ponownie rozpocząć sezon. Media informują, że np. w Niemczech myśli się o wznowieniu rozgrywek Bundesligi już w maju.

 

W niektórych krajach trwają także spory dotyczące tego, czy gracze powinni stawić czoła obniżkom płac.

 

"Wymuszenie wznowienia rywalizacji byłoby bardziej niż nieodpowiedzialne, jeżeli sytuacja nie będzie w stu procentach bezpieczna. Jeśli trzeba nieco dłużej poczekać, musimy to uczynić. Lepiej poczekać trochę dłużej niż podejmować jakiekolwiek ryzyko" - zaznaczył Infantino.

 

Przy okazji powtórzył, że FIFA ocenia skutki finansowe wstrzymania rozgrywek, aby przygotować właściwe rozwiązanie.

 

"Musicie wiedzieć, że będziemy tam i wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nigdy nie zostaniecie sami. A świat będzie wiedział, dokąd idą pieniądze i, co równie ważne, dlaczego tam trafiają" - podkreślił.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze