Krychowiak i Rybus zrezygnowali z części pensji w Lokomotiwie

Piłka nożna
Krychowiak i Rybus zrezygnowali z części pensji w Lokomotiwie
fot. PAP/DPA
Przerwane rozgrywki, zmniejszone zarobki, brak treningów. Piłkarze czekają na "powrót do normalności"

Reprezentanci Polski Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus zrezygnowali z 40 procent zarobków otrzymywanych w Lokomotiwie Moskwa. Taką samą decyzję podjęli wszyscy gracze stołecznego klubu. Nowe stawki mają obowiązywać do dnia wznowienia rozgrywek rosyjskiej ekstraklasy.

Piłkarze Lokomotiwu jednoczą się w ten sposób z pracownikami właściciela i głównego sponsora klubu - Kolei Rosyjskich. Ich rezygnacja z części zarobków ma zapobiec zwalnianiu zatrudnionych tam osób. O decyzji zawodników poinformowano w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym m.in. na Twitterze.

 

   

- Epidemia koronawirusa uderza w ekonomię wszystkich krajów. Pracownicy rosyjskich kolei zawsze traktowali na wyjątkowo ciepło i przychylnie, teraz my możemy ich wspierać. Sport się zatrzymał, piłkarze na całym świecie rezygnują z części zarobków na okres przerwy w rozgrywkach. My też podjęliśmy taką decyzję, zrzekliśmy się 40 procent pensji do czasu zakończenia pandemii i wznowienia sezonu - oświadczył Chorwat Vedran Corluka, kapitan drużyny.

 

W II lidze też obniżki pensji. Jest decyzja Pogoni

 

Znaczące obniżki pensji dotykają rzeczywiście tysiące sportowców. Z piłkarzy reprezentacji Polski zgodzili się na nie Robert Lewandowski, Mateusz Klich, Jan Bednarek i Wojciech Szczęsny. W rozmowie z Polsatem Sport, grający w West Ham United Łukasz Fabiański powiedział:

 

- Jeżeli chodzi o zawieszenie wypłat czy obniżkę pensji, to jestem na to gotowy. Na wszystko, co pomoże uratować klub.

 

Po przejściu Krychowiaka z Paris Saint-Germain do Lokomotiwu, rosyjscy dziennikarze informowali, że moskiewski klub będzie płacić Polakowi 250 tysięcy euro miesięcznie. Jeżeli to prawdziwe informacje, to tylko na pensji Krychowiaka uda się zaoszczędzić 100 tysięcy euro na miesiąc.

 

Według najnowszych prognoz piłkarska liga w Rosji może wznowić rozgrywki pod koniec maja.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie