Robert Lewandowski kontra Karim Benzema. UEFA ogłosiła wielkie starcie!

Czy Robert Lewandowski zostanie piłkarzem tygodnia w plebiscycie UEFA?

Tradycyjnie na oficjalnej stronie UEFA można zagłosować na najlepszego piłkarza tygodnia w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wśród nominowanych jest dwójka wielkich faworytów - Karim Benzema i Robert Lewandowski.

Obaj wielce doświadczeni piłkarze popisali się hat-trickiem w rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów. We wtorek Lewandowski walnie przyczynił się do triumfu Bayernu z FC Salzburg aż 7:1. Polak dwukrotnie pokonał bramkarza rywali z rzutu karnego, a jeszcze w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Do tego zanotował niesamowicie efektowną asystę w drugiej połowie. Dzięki tej świetnej postawie, kapitan naszej kadry awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów. W swoim dorobku ma już 12 goli.

Dzień później gorszy od Polaka nie chciał być Benzema. Francuz został bohaterem Realu w konfrontacji z PSG. Francuski gigant objął prowadzenie, ale w drugiej połowie kapitan "Królewskich" strzelił trzy gole, które pozwoliły podopiecznym Carlo Ancelottiego awansować do ćwierćfinału. Przy pierwszym trafieniu reprezentanta "Trójkolorowych" nie brakowało jednak kontrowersji, ponieważ zdaniem wielu ekspertów faulowany przez niego był Gianluigi Donnarumma.

Nominowani do nagrody "Piłkarza tygodnia" w plebiscycie UEFA zostali również Milan Skriniar z Interu Mediolan oraz Fernandinho z Manchesteru City.