Liga Mistrzów: Bayern nie dał szans Salzburgowi. Popis Lewandowskiego

Aż osiem goli zobaczyli kibice zgromadzeni na Allianz Arena w Monachium. Bayern Monachium rozgromił FC Salzburg 7:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który skompletował klasycznego hat-tricka i zaliczył asystę.

Bayern mógł wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie gry. Strzał Lewandowskiego świetnie obronił Philipp Köhn. Chwilę później Salzburg wyprowadził groźną kontrę, lecz w końcowej fazie akcji dobrze interweniowali defensorzy "Die Roten". W 11. minucie gry Maximilian Wöber sfaulował Lewandowskiego w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom.

Kilkadziesiąt sekund potem kapitalną okazję do wyrównania zmarnował Nicolas Seiwald. Austriak miał dużo czasu, by dobrze przymierzyć, ale ostatecznie posłał piłkę nad poprzeczką bramki Manuela Neuera. W 20. minucie Wöber ponownie sfaulował Lewandowskiego w polu karnym. Tym razem miało to miejsce na skraju "szesnastki" i sędzia najpierw podyktował rzut wolny. Po konsultacji z VAR zmienił decyzję i wskazał na 11. metr. Lewandowski oddał strzał w ten sam róg i podwyższył na 2:0.

Chwilę później było już 3:0. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywnych gości i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki. Na 4:0 w 31. minucie podwyższył Serge Gnabry. Duży błąd przy uderzeniu Niemca popełnił Köhn. Futbolówka wtoczyła się do bramki pod jego ręką. "Bawarczycy" zeszli na przerwę z czterobramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej części gry na boisku w barwach Salzburga na boisku zameldował się Kamil Piątkowski. W 54. minucie piątego gola dla Bayernu zdobył Thomas Mueller. Niemiec oddał mocny strzał z linii pola karnego. Bramkarz Salzburga nie miał szans na skuteczną interwencję.

Honorowe trafienie dla gości padło w 71. minucie gry. Maurits Kjaergaard wykończył kontratak mocnym strzałem pod poprzeczkę. Na 6:1  w 83. minucie spotkania podwyższył Mueller. 32-latek zwieńczył składną akcję całego zespołu. Trzy minuty później wynik meczu ustalił Leroy Sane. Przy tym trafieniu asystował Lewandowski. Bayern w przekonującym stylu awansował do ćwierćfinału Champions League. Przypomnijmy, że pierwsze starcie obu zespołów zakończyło się remisem.

Bayern Monachium - FC Salzburg 7:1 (4:0)

Bramki: Lewandowski 12 (k), 21 (k), 23, Gnabry 31, Mueller 54, 83, San 86 - Kjaergaard 70

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Niklas Suele (66. Tanguy Nianzou), Lucas Hernandez (46. Dayot Upamecano) - Serge Gnabry (46. Bouna Sarr), Joshua Kimmich, Jamal Musiala (66. Marc Roca), Kingsley Coman (66. Eric Maxim Choupo-Moting) - Thomas Mueller, Leroy Sane - Robert Lewandowski

FC Salzburg: Philipp Köhn - Rasmus Kristensen, Oumar Solet (46. Kamil Piątkowski), Maximilian Wöber, Andreas Ulmer - Nicolas Capaldo, Brendan Aaronson, Mohamed Camara (67. Samson Tijani), Nicolas Seiwald (46. Luka Sucić) - Chikwubuike Adamu (61. Maurits Kjaergaard), Karim Adeyemi (62. Benjamin Sesko)

Wynik pierwszego meczu: 1:1. Awans: Bayern Monachium.