Młode gwiazdy Lecha pomogły szpitalowi

Piłka nożna
Młode gwiazdy Lecha pomogły szpitalowi
Fot. facebook.com/WiaraLecha
Młode gwiazdy Lecha pomogły szpitalowi

Trzej zawodnicy Lecha Poznań włączyli się w akcję walki z koronawirusem. Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz i Mateusz Skrzypczak wspólnie z kibicami Kolejorza pomogli poznańskim szpitalom.

W Polsce wciąż trwa akcja pomocy placówkom medycznym walczącym z epidemią koronawirusa. Zaangażowane w nią jest także środowisko piłkarskie. Kluby, kibice czy sami zawodnicy aktywnie włączają się w kolejne inicjatywy mające na celu zwalczenie wirusa. Tym razem trzej młodzi gracze Lecha Poznań – Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz i Mateusz Skrzypczak – wcielili się w role wolontariuszy.

 

Piłkarze wraz z kibicami Kolejorza odwiedzili Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej, Szpital Wojewódzki oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii na Garbarach. Placówki medyczne otrzymały od nich m.in. lodówkę, niezbędne płyny dezynfekujące oraz… babeczki wielkanocne. Akcję koordynowało Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz i poznański ośrodek Kibice Razem Lech Poznań.

 

„Józiu, Skrzypa, Puszka - jesteście zaje...fajni!” – podziękowali piłkarzom poznańscy kibice.

 

 

Trzej zawodnicy to wychowankowie poznańskiego klubu. W tym sezonie 21-letni Jóźwiak rozegrał 25 meczów ligowych w których zdobył sześć bramek, 21-letni Puchacz pojawił się na boiskach PKO BP Ekstraklasy również 25 razy (do siatki trafił trzykrotnie), natomiast Skrzypczak zagrał dwukrotnie.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Lech zajmuje obecnie piąte miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie