Liga Mistrzów: Kłopoty Bayernu! Villarreal pokonał Lewandowskiego i spółkę

Arnaut Danjuma otworzył wynik meczu Villarreal - Bayern Monachium.

Villarreal i Bayern Monachium zmierzyły się w środowym meczu piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym z ćwierćfinałowych spotkań niespodziewanie górą okazali się Hiszpanie, wygrywając z drużyną Roberta Lewandowskiego 1:0.

• Villarreal pokonał Bayern Monachium w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.
  • Gospodarze wygrali 1:0, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Arnaut Danjuma.
  • Robert Lewandowski przebywał na murawie przez 90 minut, ale nie strzelił kolejnego gola w Champions League.
  • Rewanż zostanie rozegrany 12 kwietnia w Monachium.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy w wymarzony dla nich sposób. Już w 8. minucie Arnaut Danjuma wykorzystał szybką akcję oskrzydlającą swojej drużyny i dał prowadzenie hiszpańskiej ekipie, pokonując Manuela Neuera. Dla Holendra był to szósty gol w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Choć w kolejnych minutach pierwszej połowy Bayern dążył do wyrównania, drużyna Villarrealu podwyższyła prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy gola po podręcznikowym centrostrzale strzelił Francis Coquelin. Jak się jednak okazało, były piłkarz Arsenalu znajdował się na pozycji spalonej i podopieczni Unaia Emery'ego do przerwy schodzili "tylko" z jednobramkową zaliczką.

Villarreal mógł rozpocząć drugą połowę w identyczny sposób, jak pierwszą. W 53. minucie mocny strzał z dystansu oddał Gerard Moreno, ale piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Neuera. Kilka minut później szybki kontratak Villarrealu uderzeniem również zakończył napastnik reprezentacji Hiszpanii, ale tym razem został skutecznie zablokowany przez Alphonso Daviesa.

W kolejnych minutach niespodziewanie to Villarreal miał lepsze okazje do podwyższenia rezultatu, ale napastnicy "Żółtej Łodzi Podwodnej" nie potrafili ponownie pokonać golkipera reprezentacji Niemiec. Jak się okazało, gol reprezentanta Holandii z 8. minuty zarówno otworzył, jak i ustalił wynik środowego spotkania.

Rewanż, który rozstrzygnie to, która z drużyn awansuje do półfinału Ligi Mistrzów, zostanie rozegrany we wtorek 12 kwietnia na stadionie w Monachium.

Villarreal CF - Bayern Monachium 1:0 (1:0)
Bramki: Danjuma 8

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth (81. Serge Aurier), Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan - Francis Coquelin (59. Alfonso Pedraza), Etienne Capoue, Daniel Parejo - Gerard Moreno, Arnaut Danjuma (81. Samu Chukwueze), Giovani Lo Celso

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard (71. Niklas Suele), Dayot Upamecano, Lucas Hernandez, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Jamal Musiala - Kingsley Coman, Thomas Mueller (62. Leon Goretzka, 90+4. Marc Roca), Serge Gnabry (62. Leroy Sane) - Robert Lewandowski