Włoski biegacz niczym mistrz olimpijski! Uciekł policjantowi, a nagranie robi furorę w sieci (WIDEO)

Lekkoatletyka
Włoski biegacz niczym mistrz olimpijski! Uciekł policjantowi, a nagranie robi furorę w sieci (WIDEO)
fot. PAP
Tym razem włoscy policjanci musieli uznać wyższość przestępcy

Ależ to była spektakularna pogoń! Pewien policjant miał okazję zmierzyć się w pojedynku biegowym z włoskim biegaczem, który wybrał się na jogging po plaży w Pescarze. Traf chciał, że funkcjonariusz policji musiał mierzyć się z wyborowym biegaczem, który mu uciekł. Uciekinier, który nie dał żadnych szans policjantowi, został porównany do samego mistrza olimpijskiego - Stefano Baldiniego.

We Włoszech od kilku tygodni panują ścisłe restrykcje oraz ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Wirus zbiera w tym kraju od dłuższego czasu śmiertelne żniwo. Jednak zdarza się, że na Półwyspie Apenińskim mimo zagrożenia, obywatele łamią zasady.

 

Przypadek łamania prawa policjanci dostrzegli na plaży w Pescarze. Mężczyzna, który wybrał się pobiegać, naraził się na niemiłe konsekwencje. Jeden z policjantów ruszył w pościg za biegaczem, ale szybko okazało się, że w tym pojedynku nie ma najmniejszych szans. Nieudany pogoń została sfilmowana, a obaj panowie są na ustach internautów z całego świata.

 

Trener Lewandowskiego i Kszczota: Zostałem objęty kwarantanną. Codziennie sprawdza mnie policja

 

Uciekinier doczekał się porównania do słynnego włoskiego biegacza - Baldini. Z pewnością niespełna 49-letni złoty medalista olimpijski z Aten w biegu maratońskim, obserwując ucieczkę mógłby być pełen uznania dla biegacza. Jednak aktywności fizycznej na świeżym powietrzu na pewno w obecnej sytuacji nie pochwaliłby. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że niesforny biegacz uniknie kary, gdyż nieznana jest jego tożsamość.

 

 

We Włoszech było europejskie epicentrum pandemii koronawirusa. Sytuacja nadal jest daleka od idealnej, ale miejscowe władze mówią, że powoli zostaje opanowana. W sumie w Italii śmierć poniosło prawie 19 tys. ludzi, a chorobę Covid-19 stwierdzono u 147 tys. osób. Najgorsza obecnie sytuacja jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie choruje ponad pół miliona mieszkańców, a zmarło prawie 19 tys.
 
Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok.
 
Do 3 maja we Włoszech przedłużone zostały restrykcje i ograniczenia w ramach walki z pandemią koronawirusa - ogłosił w piątek premier Giuseppe Contego. Podkreślił, że jest to trudna decyzja, ale konieczna, by nie zaprzepaścić dotychczasowych rezultatów.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze