Kiedy kadra zagra na Narodowym? Prezes wyjaśnia

Piłka nożna
Kiedy kadra zagra na Narodowym? Prezes wyjaśnia
fot. Cyfrasport
Kluczowym elementem kalendarza Narodowego były mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, które przynajmniej do jesieni – zostały odwołane.

- Zakładam, że dogadamy się z PZPN i jesienią znowu będzie można na Narodowym poczuć piłkarskie emocje – mówi Włodzimierz Dola, prezes zarządzającej stadionem PGE Narodowy spółki PL.2012+.

Okres epidemii koronawirusa boleśnie odczuwają nie tylko piłkarskie kluby, ale także stadiony, na których życie obecnie zamarło. Jednym z nich jest PGE Narodowy, który do tej pory rocznie potrafił zorganizować ok. 300 imprez, koncertów czy eventów. Dzięki temu udawało się uzyskać środki na kosztujące ok. 40 mln zł utrzymanie tego obiektu. Kluczowym elementem kalendarza Narodowego były jednak mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, które przynajmniej do jesieni – zostały odwołane.

 

– Co w czasie pandemii wygląda radośnie? PGE Narodowy kojarzy się z tłumami na meczach i koncertach, a tego rzeczywiście na razie być nie może. Stąd to przykre wrażenie. Ale my pracujemy, na ile to możliwe, i Narodowy aż tak smutny nie jest, bo to również elewacja, na której wielokrotnie wyświetlaliśmy hasła namawiające do troski o bliskich i siebie. Na elewacji widoczny był również napis „Italy" – przyznał w rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef spółki PL.2012+.

 

Zobacz także. Kowalski: Siedem mln euro za Karbownika waży dwa razy tyle co miesiąc temu

 

Prezes PGE Narodowego wyjaśnił także status finału Totolotek Pucharu Polski, który miał się odbyć w Warszawie 2 maja.

 

– Ze względu na koszty organizacji tego meczu bez udziału publiczności jeszcze w marcu wspólnie z PZPN doszliśmy do wniosku, że jeżeli mecz miałby się odbyć 2 maja, to lepiej będzie go zorganizować na stadionie, na którym murawa jest położona na stałe. Prowadzimy rozmowy na temat tego, aby reprezentacja zagrała u nas mecze w późniejszym terminie. Zakładam, że dogadamy się ze związkiem i jesienią znowu będzie można na Narodowym poczuć piłkarskie emocje – przyznał.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie