GKS Katowice zdecydował – najpierw awans, później pieniądze

Piłka nożna
GKS Katowice zdecydował – najpierw awans, później pieniądze
Fot. Cyfrasport

Zawodnicy i sztab szkoleniowy GKS Katowice wypracowali porozumienie w sprawie obniżenia wynagrodzeń w związku z panującą w Polsce epidemią koronawirusa. Piłkarze katowickiego klubu część pieniędzy mogą jednak odzyskać dzięki… awansowi.

Obniżki pensji nie dotyczą tylko klubów PKO BP Ekstraklasy i Fortuna 1 Ligi. W piątek zawodnicy i sztab szkoleniowy GKS Katowice doszli do porozumienia z zarządem klubu w sprawie redukcji wynagrodzeń w związku z epidemią koronawirusa. Obniżki mają obowiązywać do końca czerwca – poinformował katowicki „Sport”.

 

"Stowarzyszenie Druga Liga Piłkarska rekomendowała, by kontrakty na czas zawieszenia rozgrywek albo były redukowane o połowę lub do kwoty 3500 zł brutto" - czytamy. 

 

Co ciekawe: w porozumieniu znalazł się zapis, że zawodnicy oraz sztab mają możliwość odzyskania pieniędzy w postaci… premii. Warunek jest jeden: w przypadku wznowienia rozgrywek II ligi muszą awansować do Fortuna 1 Ligi.

 

"Rozegraliśmy to po swojemu, przyjęliśmy własne kryteria, każdy był rozpatrywany indywidualnie. Jest grono osób, których redukcja na czas „postojowego” nie dotyczy. To zawodnicy, którzy mają niskie kontrakty. Uznaliśmy, że w takim momencie absolutnie nie powinnyśmy ich obciążać. To pieniądze na przeżycie, dlatego uznajemy, ze postąpiliśmy słusznie. Pozostała część nas ma różne „parasole” procentowe. Są tacy, których uposażenie będzie nawet o połowę niższe"– powiedział w rozmowie ze „Sportem” trener Rafał Górak.


Zobacz także. Kołtoń: Przebadajmy tysiąc osób z Ekstraklasy i stwórzmy scenariusz dogrania sezonu 

Obecnie katowiczanie zajmują w tabeli II ligi trzecie miejsce (bezpośrednim awansem premiowane są dwa pierwsze).

 

Wcześniej w II lidze na obniżenie pensji zdecydowali się piłkarze m.in. Stali Rzeszów czy Górnika Łęczna. W piątek podobne ustalenia, co GKS, ogłosiła także Stal Stalowa Wola.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie