PGE zmniejsza wydatki na sponsoring! To zła wiadomość dla polskiego sportu

Siatkówka
PGE zmniejsza wydatki na sponsoring! To zła wiadomość dla polskiego sportu
fot. Cyfrasport
Grupa PGE jest m.in. tytularnym sponsorem klubu siatkarskiego z Bełchatowa.

Grupa PGE poinformowała o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 milionów złotych w 2020 roku. Ta decyzja oznacza prawdopodobnie znaczne zmniejszenie wydatków na sport.

Pandemia koronawirusa i spowodowany nią kryzys gospodarczy mogą oznaczać nadejście gorszych czasów dla polskiego sportu. Wielu sponsorów może zmniejszać np. finansowanie klubów, rozgrywek i imprez sportowych. W tej sytuacji oficjalny komunikat Polskiej Grupy Energetycznej nie brzmi zbyt optymistycznie.

 

Grupa PGE jest tytularnym sponsorem Stadionu Narodowego w Warszawie. Zgodnie z umową podpisaną w lipcu 2015 roku, obiekt do października 2020 nosi nazwę PGE Narodowy. Jest również patronem żużlowej PGE Ekstraligi.

 

Anastasi odejdzie z Vervy Warszawa? Co z Kwolkiem?

 

Co niezwykle ważne, Polska Grupa Energetyczna S.A. jest również tytularnym sponsorem aż czterech polskich klubów. Siatkarze PGE Skry Bełchatów grają w PlusLidze. To jedna z najlepszych polskich drużyn, która przed przerwaniem rywalizacji w obecnym sezonie zajmowała trzecie miejsce w tabeli. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce to dominatorzy rozgrywek ligowych w Polsce, ale również jedna z czołowych drużyn Europy. Koszykarze PGE Spójni Stargard rywalizują w Energa Basket Lidze. Piłkarze PGE FKS Stal Mielec grają natomiast w Fortuna 1. Lidze i liczą się w walce o ekstraklasę.

 

Jak przeczytaliśmy w komunikacie "Grupa PGE po dokonaniu analizy projektów sponsorskich podjęła decyzję o zmniejszeniu o połowę wydatków na sponsoring, redukując je o blisko 27 milionów złotych w 2020 roku. Jednym z aspektów analizy umów sponsoringowych w Grupie PGE był brak możliwości realizacji świadczeń sponsorskich na rzecz PGE w związku z pandemią Covid-19".

 

Zrezygnowano również z zaplanowanych na rok 2020 działań sponsoringowych, zarówno z uwagi na niemożność ich realizacji z powodu Covid–19, jak i z uwagi na analizę wartości wizerunkowej dla Grupy.

 

Podjęto jednak decyzję o niezmniejszaniu zaangażowania sponsorskiego Grupy PGE w mecenat nad instytucjami kultury, m.in. nad Filharmoniami w całej Polsce.

 

W komunikacie dodano również, że "analiza projektów sponsorskich pod kątem ich zasadności i wartości wizerunkowej dla Grupy PGE została przeprowadzona w ramach zapowiedzianego przez Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, przeglądu projektów prowadzonych w Grupie PGE pod kątem ich rentowności i efektywności. Spółki z Grupy PGE zostały zobowiązane do optymalizacji i racjonalizacji działań i skoncentrowaniu się na zadaniach bezpośrednio związanych z prowadzoną działalnością".

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze