FIFA 21: Data premiery, cena, tryby, okładka i podstawowe informacje

E-sport
FIFA 21: Data premiery, cena, tryby, okładka i podstawowe informacje
fot. EA Sports
Na kiedy została zaplanowana data premiery gry FIFA 21? Co gracze znajdą w środku?

W ostatnim czasie wielu graczy zadawało sobie pytanie, co z premierą kolejnej części legendarnej serii studia EA Sports, czyli FIFA 21. Wątpliwości powstały rzecz jasna ze względu na pandemię koronawirusa, ale jak zapewniają twórcy, nie będzie ona miała wpływu na termin pojawienia się gry na sklepowych półkach. Co znajdziemy w środku?

Pandemia SARS-CoV-2 sparaliżowała gospodarkę na całym świecie. Wiele firm przeszło na zdalny tryb pracy, a nawet całkowicie zawiesiło działalność, co w oczywisty sposób spowolniło działanie i osłabiło efektywność niektórych z nich. Zasadne stało się zatem pytanie, czy sytuacja nie wpłynie na produkcję gier, w tym przedstawicielek flagowych serii EA Sports i Konami. Są to rzecz jasna odpowiednio FIFA i Pro Evolution Soccer.

 

Data premiery

 

Wbrew trudnej sytuacji, studio odpowiedzialne za produkcję gry FIFA 21 deklaruje, że prace nad nią idą zgodnie z planem i data premiery nie jest w żaden sposób zagrożona. Zgodnie z planem powinna się zatem pojawić tradycyjnie w ostatni piątek września, który w tym roku wypada na 25 dzień miesiąca. Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to od 21 lub 22 września trafi ona również do przedsprzedaży.

 

Dyscyplina, której nie złamał koronawirus

 

Cena

 

Bieżące wydarzenia mają nie mieć również wpływu na obniżenie bądź wzrost ceny kolejnej części. W poprzednim roku fani na wersje gry na PC, Playstation czy Xboksa, musieli wysupłać z kieszeni między 200 a 250 zł. Z kolei na wydania rozszerzone i kolekcjonerskie trzeba było wydać kolejno 300 a nawet 500 zł.

 

Ulepszony tryb kariery

 

Twórcy obiecują dopracować uwielbiany przez graczy tryb kariery. W nowej odsłonie ma on się cechować znacznie bardziej realistycznym rynkiem transferowym, lepszą integracją młodych graczy i posiadać możliwość ingerowania w wygląd stadionów. Ponadto koderzy EA Sports nie wykluczyli wcielenia w życie pomysłów fanów, polegających na wprowadzenie do gry buczenia kibiców na trybunach na zawodników, którzy zmienili barwy dotychczasowej drużyny na rzecz ekipy rywala. Ponadto dodane mają zostać nowe reakcje menadżerów na sytuacje mające miejsce na boisku.

 

VAR

 

Już w edycji z 2014 roku w serii FIFA pojawił się znany z profesjonalnych boisk Goal-line technology. W tym roku twórcy poważnie zastanawiają się na prowadzenie do gry Video Assistant Referee, czyli popularnego VAR-u. Zastosowanie tego systemu w wirtualnym świecie może być jednak bardzo skomplikowane, ponieważ w rolę arbitra wciela się tam niemal nieomylny komputer, a funkcjonowanie VAR-u zakładałoby, że musiałby się on czasem mylić. Nadanie mu cech ludzkich mogłoby zatem frustrować graczy.

 

Z powodu koronawirusa zainteresowanie esportem wzrosło 80-krotnie. "Serwery płonęły"

 

Volta

 

Pod lupę koderów ma również trafić tryb ulicznej odmiany piłki nożnej, czyli Volta. Do tej pory nie doczekał się on rozbudowania, ale twórcy obiecali że tym razem otrzyma liczne ulepszenia.

 

Nowe ikony, legendy oraz okładka

 

Zgodnie z tradycją, do FIFA 21 mają również trafić nowe karty legendarne. Ostateczny skład ikon piłki nożnej nie został jeszcze opracowany, ale mówi się o tym, że tym razem docenieni mogą zostać David Beckham, Franz Beckenbauer, Oliver Kahn i Francesco Totti.

 

Nie do końca wiadomo również, czyja twarz trafi na okładkę najnowszej wersji. Mówi się jednak o tym, że ma to być któraś z gwiazd młodego pokolenia, czyli Kylian Mbappe lub Erling Braut Haaland.

 

Spory o licencje

 

EA Sports nie chce powtórzyć "wpadki" z zeszłego roku, gdy ze względu na brak porozumienia z Konami, nie udało się wykupić licencji na ekipę Juventusu (w FIFA 20 "Stara Dama" figurowała pod nazwą Piemonte Calcio). Twórcy próbują przejąć prawa do oryginalnego nazewnictwa albo przynajmniej uzyskać zgodę na wykorzystanie nazwy, herbu oraz strojów.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie