Kubica pójdzie w ślady Leclerca, Giovinazziego i... Courtois

E-sport
Kubica pójdzie w ślady Leclerca, Giovinazziego i... Courtois
fot. Materiały prasowe
Ze względu na przerwę w wyścigach, Robert Kubica spróbuje utrzymać formę dzięki e-sportowi.

Robert Kubica weźmie udział w internetowej rozgrywce iRacing Endurance Series. Kierowca ORLEN Team będzie rywalizował wspólnie z partnerami w 1. rundzie serii na torze Suzuka. Wyścig zostanie rozegrany w sobotę. W niedzielę na wirtualne tory Formuły 1 wyjadą z kolei m.in. Charles Leclerc z Ferrari, Antonio Giovinazzi z Alfa Romeo oraz bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois.

Robert Kubica aktywnie spędza czas podczas przerwy w startach Formuły 1 i serii DTM. Kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na popularnej platformie iRacing podczas dwunastogodzinnej rywalizacji w ramach pierwszej odsłony iRacing Endurance Series. Kubica w wyścigu pojedzie w barwach ORLEN Team i poprowadzi BMW M8 GTE. Na jego pojeździe znajdą się logotypy marek Grupy ORLEN – star, Platinum oraz Benzina.

 

– Wciąż jeszcze odkrywam świat e-sportu, więc jest to dla mnie spore wyzwanie. Staram się dbać o sprawność i refleks, więc będzie to dobra okazja do treningu. Przede wszystkim traktuję jednak ten wyścig w kategoriach rozrywki i mocno liczę na dobrą zabawę – mówi Robert Kubica.

 

Sześciu kierowców F1 i bramkarz Realu Madryt zmierzą się na torze

 

Wyścigi z serii iRacing Endurance Series to rozgrywka zespołowa, umożliwiająca dzielenie się obowiązkami na wirtualnym torze, takimi jak przygotowanie strategii czy komunikacja przez radio podczas rywalizacji. W sobotnim wyścigu w ramach zespołu ORLEN Team do Roberta Kubicy dołączą Marcin Skrzypczak oraz Irlandczyk Niall Quin i Hiszpan Pablo Araujo.

 

– Robert pozostaje aktywny, mimo że podobnie jak inni sportowcy nie może rywalizować w taki sposób do jakiego nas przyzwyczaił. Obecna sytuacja otwiera nowe możliwości w świecie wirtualnym i bardzo cieszymy się, że możemy towarzyszyć Robertowi w nowej przygodzie – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

 

Początek wyścigu o godzinie 15.00. Informację możliwości obejrzenia przejazdów Roberta Kubicy pojawią się na kanałach ORLEN Team w mediach społecznościowych.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

 

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie