Kołtoń o powrocie ekstraklasy: Będzie wiele niespodzianek

Piłka nożna
Kołtoń o powrocie ekstraklasy: Będzie wiele niespodzianek
fot. Cyfrasport
Co czeka nas po powrocie rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy w Polsce?

Roman Kołtoń w Cafe Futbol stwierdził, że powrót piłki nożnej w Polsce będzie oznaczał również powrót do normalności. Zdaniem gospodarza "Prawdy Futbolu" będzie towarzyszyło mu jednak wiele niespodzianek.

Redaktor Kołtoń liczy, że rozgrywki piłkarskie niebawem powrócą i będą oznaką powrotu do normalności.

 

- Powrót ekstraklasy byłby symbolem nadziei i normalności w naszej piłce oraz życiu. Telewizje przecież nie zawiesiły swojej działalności. Sklepy spożywcze, fabryki, gdzie często w halach produkcyjnych jest kilkaset osób, również muszą funkcjonować. Świat oczywiście ma ogromny problem z koronawirusem. W żadnym momencie nie lekceważymy tego problemu. Sami apelujemy o przestrzeganie zasad – przypomniał ekspert i twórca kanału na YouTube - "Prawda Futbolu".

 

Nasz ekspert opowiedział o swoich przemyśleniach na temat piłki nożnej w dobie pandemii koronawirusa. Kołtoń powołał się również na prezesa PZPN-u, którego stanowisko pokrótce przedstawił.

 

- Natomiast w imię normalności i normalnego funkcjonowania trzeba zmierzać ku pewnym rozwiązaniom. Piłka daje nadzieje na lepsze jutro. Z kolei Zbigniew Boniek wyznał w niedawnym wywiadzie, że są kluby, które wcale nie oczekują powrotu ligi w tym sezonie. Rzecz jasna zasady na jakich liga wróci muszą być precyzyjnie przygotowane. Będzie wiele niespodzianek, bo zakładając powrót Ekstraklasy, I oraz II ligi, czekać będzie nas mnóstwo pułapek i niebezpieczeństw - zauważył Kołtoń.

 

CZYTAJ TEŻ: Olbrzymia inwestycja PZPN. Ponad milion złotych na badania

 

Ekspert, który od lat zasiada w Cafe Futbol podkreślił, że kluby muszą być przygotowane na nietypowe warianty.

 

- Różne scenariusze są możliwe - od trudnych sytuacji finansowych, do nawet wycofania się z rozgrywek, aż do sytuacji związanych ze zdrowotnością. Świat się zatrzymał, ale nie będzie stał w miejscu za dwa, trzy miesiące, czy za pół roku. Być może pełna normalność wróci dopiero za ponad rok, gdy zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa. Nie można jednak dopuścić, żeby kombinatorzy decydowali o pewnych ważnych sprawach. Trzeba dążyć do tego, aby ludzie rozumni podejmowali decyzje. Wszyscy ludzie pragną normalności. Obiecałem sobie, że jak wróci ekstraklasa, to obejrzę każdy mecz. Nawet Arki z Koroną - zakończył Kołtoń.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze