Pięciolatek chciał pomóc Leeds. Zaoferował swoje oszczędności

Piłka nożna
Pięciolatek chciał pomóc Leeds. Zaoferował swoje oszczędności
fot. PAP

Do niecodziennej sytuacji doszło w Anglii. Pięcioletni kibic Leeds United Daniel Auton rozbił skarbonkę i zaoferował swoje oszczędności klubowi Brighton & Hove Albion, skąd wypożyczony jest do Leeds obrońca Ben White.

Miłość kibiców do swoich drużyn nie zna granic kreatywności. Udowodnił to pięcioletni fan Leeds United Daniel Auton, który popisał się wyjątkowym gestem. Jak informują brytyjskie media, chłopiec postanowił rozbić swoją skarbonkę i wszystkie zgromadzone w niej pieniądze (nieco ponad 15 funtów) zaproponował drużynie... Brighton & Hove Albion. Wszystko po to, aby działacze z hrabstwa East Sussex zgodzili się na pozostanie w Leeds ulubionego zawodnika Autona, wypożyczonego z Brighton obrońcy Bena White'a.

 

Aguero uczy brytyjskie dzieci mówić po hiszpańsku

 

Na niecodzienny list odpowiedział oficjalnym pismem dyrektor wykonawczy Brighton & Hove Albion Paul Barber. „Dziękujemy ci za twój list z ofertą pomocy twojemu ulubionemu klubowi, Leeds United. Dobrze świadczy o tobie to, że chcesz przekazać wszystkie twoje pieniądze na pomoc klubowi. Widać też, że masz dobre oko do talentów i być może w przyszłości będziesz pracował jako skaut. Poważnie rozpatrzyliśmy twoją ofertę, ale znając trenera Grahama Pottera i dyrektora technicznego Dana Ashwortha, to uznają oni, że Ben zajmuje bardzo ważne miejsce w naszych planach na przyszłość” - czytamy w dokumencie.

 

Sprawę skomentował także szef Leeds United Andrea Radrizzani. "Świetna robota Daniel! Możesz dołączyć do klubu i pomóc nam po szkole. Podbijemy twoją ofertę i wrócimy z nią do pana Barbera" - napisał w żartobliwym tonie na Twitterze.

 

 

White to obecnie jeden z najlepszych zawodników klubu Mateusza Klicha, który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Championship. Latem 22-letni Anglik prawdopodobnie wróci do Brighton, skąd wyruszy do kolejnego klubu. W lutym "The Athletic" informowało, że wycenianego na 5,5 mln euro White’a obserwuje mistrz Anglii Liverpool F.C.

 

Kontrakt White’a z "Mewami" obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie