Flamengo wygrało z Sao Paulo w hicie ligi brazylijskiej

Paulo Sousa, trener Flamengo.

Flamengo wygrało z Sao Paulo w niedzielnym hicie ligi brazylijskiej. Podopieczni Paulo Sousy triumfowali 3:1.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze prowadzeni przez byłego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. W 25. minucie prowadzenie gospodarzom dał bowiem Gabriel Barbosa, znany jako Gabigol. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził jednak Jonathan Calleri.

W drugiej połowie Flamengo udokumentowało swoją przewagę drugim golem. Trafienie na 2:1 zanotował Maurizio Isla. Były piłkarz Juventusu na murawie zameldował się w 64. minucie, a pięć minut później pokonał Jandreia. Kilka chwil później było już 3:1. Tym razem gola strzelił Giorgian De Arrascaeta, który - jak się ukazało - ustalił wynik meczu.

Dla Flamengo było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie brazylijskiej ekstraklasy. W pierwszej kolejce drużyna Sousy zremisowała 1:1 z Atletico Goianiense.

Flamengo - Sao Paulo 3:1 (1:1)
Bramki: Gabriel Barbosa 25, Isla 69, De Arrascaeta 72 - Calleri 41