Wszystkie kluby Serie A za wznowieniem sezonu

Piłka nożna
Wszystkie kluby Serie A za wznowieniem sezonu
fot. PAP
Ostatnie kolejki przed zawieszeniem rozgrywek były rozgrywane bez udziału publiczności.

Wszystkie kluby włoskiej Serie A opowiedziały się na wznowieniem sezonu, jeżeli rząd na to pozwoli. Rozgrywki w tym kraju zostały wstrzymane już 9 marca z powodu pandemii koronawirusa.

Organ zarządzający rozgrywkami Serie A przeprowadził we wtorek wideokonferencję ze wszystkimi 20 klubami, po której poinformował, że jednogłośnie opowiedziały się one za dokończeniem sezonu 2019/20.

 

Jak dodano, byłoby to możliwe, jeżeli tamtejszy rząd pozwoli, "przy pełnym poszanowaniu standardów ochrony zdrowia i bezpieczeństwa".

 

W poprzednich tygodniach media informowały, że niektóre kluby, np. Brescia i Torino, były przeciwne wznowieniu rozgrywek.

 

Rządowe restrykcje i ograniczenia w Italii w ramach walki z koronawirusem obowiązują na razie do 3 maja. Dlatego ewentualne treningi byłyby możliwe od 4 maja.

 

Włoska Federacja Piłkarska liczy na wznowienie rozgrywek w tym kraju pod koniec maja lub na początku czerwca. Jej prezes Gabriele Gravina chce, aby przygotować się do tego przez trzy tygodnie, począwszy właśnie od 4 maja.


Historyczna decyzja Barcelony! Wszystko przez koronawirusa

"Wówczas na przełomie maja i czerwca moglibyśmy zacząć (rywalizację - PAP)" - powiedział kilka dni temu Gravina we włoskim radiu.

 

Do końca sezonu Serie A pozostało 12 kolejek oraz cztery spotkania, które zostały przełożone z 22 lutego. Natomiast rozgrywki o Puchar Włoch wstrzymano po pierwszych meczach półfinałowych.

 

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już ponad 24 tysiące osób.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie