Sędziowie bez gwizdków? „Jeśli mam klaskać to będę”

Piłka nożna
Sędziowie bez gwizdków? „Jeśli mam klaskać to będę”
fot. Cyfrasport
– Zaufam wirusologom i, mówiąc żartem, jeśli powiedzą, że mam klaskać, to będę – powiedział Szymon Marciniak.

Nowe zasady powrotu na boiska dotyczą nie tylko zawodników i trenerów, ale także sędziów. Jednym z pomysłów jest to, aby arbitrzy nie używali gwizdków. – Zaufam wirusologom i, mówiąc żartem, jeśli powiedzą, że mam klaskać, to będę – powiedział Szymon Marciniak.

Nowe zasady powrotu na boiska dotyczą nie tylko zawodników i trenerów, ale także sędziów. W projekcie wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasy znalazł się m.in. zapis o arbitrach, którzy mieliby pracować w maskach oraz rękawiczkach. Rozważa się również… rezygnację z gwizdków. Czy to w ogóle możliwe? Swoje zdanie na ten temat wypowiedział Szymon Marciniak.
 
„Gwizdek to atrybut tak ważny, że słysząc to pytanie, aż się uśmiechnąłem i wyobraziłem sobie, co miałbym robić na boisku zamiast gwizdać. Klaskać? Nie zdarzyło mi się prowadzić meczu bez gwizdka (…) Sądzę więc, że zostaniemy z gwizdkami. Przecież na boiska wyjdą zdrowi ludzie. Ale zaufam wirusologom i, mówiąc pół żartem, jeśli powiedzą, że mamy klaskać, a nie gwizdać, to będę klaskał. Byle tylko wreszcie wrócić do gry” – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” najlepszy polski sędzia.
Marciniak, mający na koncie sędziowanie na mistrzostwach Europy w 2016 roku i mistrzostwach świata w 2018 roku, skomentował także pomysł, aby asystenci arbitra głównego pracowali w przyłbicach.
 
„Na razie mówimy chyba tylko o ideach osób niezwiązanych z piłką, ostateczne decyzje nie zapadły. To luźne pomysły, do których podchodzę spokojnie. Spodziewam się, że nim wrócimy, ktoś jednak zdecyduje się porozmawiać z sędziami i zapyta, co ich zdaniem jest wykonalne i racjonalne. Nadrzędne jest zdrowie, ale nie wyobrażam sobie, że będę biegał w kasku i krzyczał do piłkarzy: „Faul!” – dodał.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze