Ważna decyzja PZN. Zmiana na stanowisku trenera potwierdzona

Inne
Ważna decyzja PZN. Zmiana na stanowisku trenera potwierdzona
fot. PAP
Apoloniusz Tajner jest prezesem Polskiego Związku Narciarskiego

Słowak Martin Bajcicak został trenerem polskich biegaczek narciarskich. Na stanowisku zastąpił Aleksandra Wierietielnego, który zdecydował się przejść na emeryturę. "Umowa ma obwiązywać przez dwa najbliższe sezony" - powiedział PAP sekretarz PZN Jan Winkiel.

43-letni Bajcicak to były biegacz, którego największym sukcesem było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w niemieckiem Reit im Winkl w 2005 roku. Ostatnio trenował słowackie biathlonistki, siostry Paulinę i Ivonę Fialkove. Dobre wyniki osiągała Paulina, która w sezonie 2018/19 zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Wierietielny przechodzi na emeryturę! Co z Justyną Kowalczyk?

 

"Martina polecili nam trener Wierietielny i Justyna Kowalczyk. Przyjrzeliśmy się jego osobie i uznaliśmy, że to rzeczywiście bardzo dobra kandydatura" - zdradził Winkiel.

 

Kowalczyk nie będzie asystentką Bajcicaka, ale ma z nim współpracować.

 

Wierietielny z polskimi biegami narciarskimi związany był od 2000 roku. Szybko skupił się na pracy z Kowalczyk, z którą osiągnął wielkie sukcesy. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej pod jego wodzą zdobyła pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote. Ośmiokrotnie stanęła na podium mistrzostw świata, dwa razy na najwyższym stopniu. Na koncie ma także cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Dwa lata temu duet Wierietielny - Kowalczyk objął młodą grupę biegaczek. W zakończonych 8 marca mistrzostwach świata juniorów w Oberwiesenthal Izabela Marcisz zdobyła trzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze