Mistrz Polski stawia na eSport

E-sport
Mistrz Polski stawia na eSport
fot. Materiały prasowe
Paweł Szkopek, jako pierwszy polski zawodnik wyścigów motocyklowych, postanowił profesjonalnie zaangażować się w eSport.

Paweł Szkopek, jako pierwszy polski zawodnik wyścigów motocyklowych, postanowił profesjonalnie zaangażować się w eSport. Pod skrzydła dwunastokrotnego mistrza Polski i prowadzonego przez niego Szkopek Teamu trafił właśnie najszybszy Polak w wirtualnych mistrzostwach świata MotoGP, Mateusz Kapusta.

Na torach wyścigowych Szkopek osiągnął już niemal wszystko, będąc nie tylko dwunastokrotnym mistrzem kraju, ale także najszybszym Polakiem w MŚ FIM EWC oraz jedynym Polakiem, który ścigał się na pełen etat i punktował w prestiżowych MŚ World Superbike.

 

Choć nie zamierza kończyć kariery i planuje w tym roku dalsze starty, Szkopek chce ponownie wyznaczyć szlaki dla młodszych pokoleń zawodników. Tym razem wirtualne.

 

W tym celu najszybszy Polak “w realu” łączy siły z najszybszym polskim motocyklistą w eSporcie, Mateuszem Kapustą, który od 2017 roku regularnie ściga się w czołówce oficjalnych wirtualnych mistrzostw świata MotoGP.

 

Szkopek Team nie tylko pomoże Mateuszowi, rywalizującemu jako Gucio1846, przenieść doświadczenie z prawdziwych torów na te wirtualne, ale również zostanie głównym partnerem Polskiej Ligi eMotoGP, która startuje już 25 kwietnia.

 

Z powodu koronawirusa zainteresowanie esportem wzrosło 80-krotnie. "Serwery płonęły"

 

Sam Paweł także planuje stanąć do walki i na własnej skórze przekonać się, na ile doświadczenie zdobyte w najsłynniejszych wyścigach motocyklowych świata, jak 24h Le Mans, Bol d’Or czy Suzuka 8 Hours, pomoże mu w rywalizacji w kolejnej nowej serii. Tym razem wirtualnej.

 

- Zamiast czekać aż wreszcie ruszy sezon, postanowiłem przejąć inicjatywę i zrobić coś, o czym myślałem już od dłuższego czasu, czyli zaangażować się w cieszący się coraz większą popularnością eSport - mówi Szkopek.

 

- Niedawno do Szkopek Teamu dołączył młody mistrz Polski Mateusz Hulewicz, którego chcemy doprowadzić do mistrzostw świata. Dzisiaj łączymy siły z Mateuszem Kapustą, który jest bez wątpienia najszybszym motocyklistą w polskim eSporcie. Kilka razy był bardzo blisko wirtualnego, światowego finału MotoGP i jestem przekonany, że nasza wymiana doświadczeń pozwoli mu zrobić kolejny krok. Jako Szkopek Team zaangażujemy się także w Polską Ligę eMotoGP, ale ja również nie mogę doczekać się swojego wirtualnego debiutu i ciekaw jestem, jak bardzo to nowe doświadczenie pomoże mi gdy wznowimy rywalizację w realnym świecie - przyznał.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu dołączenia do Szkopek Teamu - dodaje Kapusta.

 

- To ogromny zaszczyt reprezentować, nawet wirtualnie, najlepszy polski zespół wyścigowy, mając dodatkowo wsparcie od swojego idola. Cieszę się, że moje dotychczasowe wyniki i motywacja do wygrywania zostały dostrzeżone przez Pawła Szkopka. To ogromny zastrzyk motywacji do jeszcze szybszej jazdy. Szkopek Team to zdecydowanie zwycięski zespół, w którym ścigają się najlepsi, dlatego dołożę wszelkich starań, aby taki pozostał również w świecie wirtualnych wyścigów - stwierdził.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie