Siatkarz Vervy zagra w Modenie? Ma zastąpić Andersona!

Siatkówka
Siatkarz Vervy zagra w Modenie? Ma zastąpić Andersona!
fot. PAP

Odejście Bartosza Bednorza z Leo Shoes Modeny nie będzie jedynym ciosem dla klubu. Bliski rozstania jest bowiem również drugi z pary przyjmujących Matthew Anderson. Włoskie media spekulują, że następcą Amerykanina może być siatkarz Vervy Warszawa Orlen Paliwa Kevin Tillie.

Kadra Modeny w przyszłym sezonie znacząco się zmieni. Będzie to najbardziej widoczne w linii przyjęcia. Po Bednorzu, który przenosi się do Zenita Kazań, klub ma opuścić Anderson.

 

W jednym z wywiadów Amerykanin przyznał, że zrobi wszystko, by pozostać w Modenie. Ma bowiem dług wdzięczności wobec klubu, gdzie zawsze traktowano go bardzo dobrze. Okazuje się jednak, że siatkarz jest bliski rozstania z włoską ekipą.

 

Coraz częściej mówi się, że wybierze kierunek azjatycki, choć w grę wchodzi również Rosja i Kuzbass Kemerovo. Modena musi więc szybko znaleźć następców odchodzących gwiazd.

 

ZOBACZ: Hitowy transfer Bednorza stanie się faktem! Polak w Zenicie Kazań

 

Włoskie media spekulują, że jedno z nazwisk jest już znane. Il Resto del Carlino podaje, że do Włoch ma wrócić Kevin Tillie, który miał już epizod w Modenie. Reprezentował barwy klubu podczas fazy play-off poprzedniego sezonu. Klub miał rozmawiać również z Urosem Kovacevicem, który w przyszłym sezonie nie będzie już występował w Itas Trentino.

 

Przed klubami z pewnością trudny sezon. Sytuacja finansowa ma znacznie się pogorszyć przez kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Trener Andrea Giani zapewnia jednak, że cele klubu się nie zmieniają.

 

- Musimy czuć, że jesteśmy mocni. Może będziemy mieli o jednego zawodnika mniej lub więcej, lecz zawsze będziemy walczyć o zwycięstwo - powiedział.

 

ZOBACZ: Anderson odchodzi z Modeny

 

Modena zakończyła sezon 2019/2020 na drugim miejscu tracąc zaledwie jeden punkt do Cucine Lube Civitanova. Z racji przedwczesnego przerwania rozgrywek nie zostały jednak przyznane medale oraz tytuł mistrzowski.

 

Tillie ma za sobą trzy sezony w PlusLidze. W latach 2015-2017 występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Poprzedni sezon spędził w Warszawie. W sumie rozegrał 55 meczów zdobywając 493 punkty.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze