Ojciec Khabiba Nurmagomedova trafił do szpitala

Sporty walki
Ojciec Khabiba Nurmagomedova trafił do szpitala
fot. Facebook
Abdulmanap Nurmagomedov i Khabib Nurmagomedov.

Jak poinformowały rosyjskie media, ojciec i trener Khabiba Nurmagomedova - Abdulmanap wylądował w szpitalu. U mężczyzny podejrzewane jest zapalenie płuc i grypa.

Ojciec jednego z najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe miał rozchorować się w górach i trafił do szpitala w Machaczkale. Przez dwa dni miał przebywać w domu, aż w końcu został namówiony do tego, żeby udać się do lekarza. Według doniesień komentatora Ramazana Rabadanova, w przypadku Nurmagomedova seniora nie potwierdzono zakażenia koronawirusem.

 

 

57-letni Abdulmanap jest wybitnym trenerem sambo i zapasów. Pod jego okiem - oprócz syna - trenują między innymi Islam Makhachev czy Shamil Zavurov, który również ma mieć problemy ze zdrowiem. 

 

CZYTAJ TEŻ: Trzy gale w osiem dni! UFC wraca z mocnym uderzeniem!

 

Poraz ostatni niepokonany Khabib w UFC walczył we wrześniu zeszłego roku, pokonując przez poddanie Dustina Poiriera. Rosjanin miał bronić mistrzowskiego pasa podczas UFC 249, ale gala została anulowana z powodu pandemii koronawirusa. Rywalem mistrza wagi lekkiej miał być Tony Ferguson. Ich walka została odwołana... po raz piąty.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie